Turunduse sõnastik


A -Y

Geek
Geek - väga omanäoline (veider) ja ülimalt intellektuaalne isik kui entusiast, näiteks arvuti ekspert. Sõna "geek" on slängitermin, inglise keeles geek. Sõna kasutatakse veel näiteks Geeks gifts, Geeks show, Geeks film, Geek girl (chic) jt.
Internetiturundus

Internetiturundus ehk e-turundus ehk veebiturundus ehk online turundus ehk digitaalne turundus on teenuste või kaupade turundus interneti kaudu.

Kodulehe optimeerimine

Kodulehe optimeerimine (inglise search engine optimization, lühend SEO) on meetodite kogum ja tehnika, millega parandatakse veebilehe ja otsingumootori vahelist suhtlemist kodulehe täpsemaks indekseerimiseks ja positsioneerimiseks otsingumootori pingerea kõrgel kohal.

Koduleht
Koduleht, kirjutatakse ka kodulehekülg või veebileht või lihtsalt veeb on kogum lehekülgi, mis võib sisaldada teksti, pilte, video- või audiomaterjali ning mitmesugust tüüpi faile ja kasutab vähemalt ühte domeeni ja veebiserverit, mis teenindab kodulehte võrgu vahendusel.
Logo kujundamine

Logo kujundamine ehk logo loomine ehk logo disainimine ehk logo on reklaamija või toote nime eriline kujundus ja graafiline disain, mille pilt kehastab organisatsiooni.

Logo kontseptsioon
Logo kontseptsioon on ideekavandi terviklik käsitlusviis, mille tulemusel disainer kujundab professionaalse logo.
Megaturundus
Megaturundus (inglise megamarketing, USA-s Philip Kotler) on turundus valitsuses, erakondades, meedias ja survegruppides.
Otsingumootor

Otsingumootor on programm, mille abil saab internetis infot otsida.

Responsive disain
Dünaamiline veebikujundus on kohanduv veebidisain, mis kuvab veebilehte olenevalt sellest, millise seadmega kodulehte lehitseda ehk see arvestab nutitelefoni või tahvelarvuti ekraani mõõte.
SemantikaSemantika ehk tähendusõpetus on sõnade või mõistete tähendust käsitlev loogika uurimissuund ja keeleteooria osa. Semantiline ehk tähenduslik. Semantika ülesanne on kirjeldada mõistete või väljendite tähendust ja nende seoseid ning konteksti. Semantiline suhe teise sõnaga näiteks sünonüümid.
Semantiline märksõnaSemantiline märksõna (inglise semantic keyword) on sõna või fraas, mis ei sisalda tingimata sama sõnatüve või sõnaühendit või märksõna fraasi, kuid mille tähenduslik külg on märksõnaga seotud või sama. Google otsingumootori algoritm sisaldab semantilist signaali ehk analüüsib märksõnade konteksti.
Slogan
Slogan on loosung, juhtfraas või moto, mis väljendab ettevõtte eesmärki ja mida kasutatakse brändi identifitseerimiseks, eristamaks seda ettevõtetest ja toodetest, mida teised turustavad. Sloganit kasutatakse korduvalt. Hea slogan seostub firma tegevusega ja jääb kergesti meelde.
Soovitusturundus
Soovitusturundus (inglise referral marketing) on meetod turundada toodet või teenust soovitajate vahendusel. Näiteks 2009 aastal osutus üliedukas turundusprojekt, mille raames Dropbox motiveeris oma kasutajaid rääkima sõpradele edasi Dropboxi võimalusest. Kes avab Dropboxi konto läbi viite, mitte otse registreerimise teel, saab rohkem kasutajaruumi. Samuti sai lisaruumi lingi soovitaja ehk viitaja.   
SotsiaalmeediaSotsiaalmeedia ehk sotsiaalne meedia hõlmab keskkondi, kus selle kasutajad saavad ise otsustada, mis on populaarne ja suhtlemine toimub üksikisikute vahel, eesmärgiga luua sisu, vahetada teavet ning ideid.
Sotsiaalmeedia eesmärk
Sotsiaalmeedia eesmärk on sihtgrupi seas edendada sotsiaalseid motiive, et osaleda ja kaasa aidata inimestel saavutada sotsiaalset heaolu, pakkudes sihtgrupile väärtusi, mis ei tähenda raha kulutamist.
Sotsiaalmeedia strateegia
Sotsiaalmeedia strateegia on turundusmeetmete kombinatsioon ja/või kogum, mis näitab, mil viisil ja kui sageli ettevõte sotsiaalvõrgustikes suhtleb oma potentsiaalse kliendiga.
Sotsiaalmeedia turundus
Sotsiaalmeedia turundus (lühend SMM) on eelkõige suhete arendamine läbi sotsiaalvõrgustike ja sotsiaalne internetiturundus. Sotsiaalmeedia turunduse põhjal saab kasu eelkõige sihtrühm ja ühiskond tervikuna, mitte ettevõte.
SotsiaalvõrgustikSotsiaalvõrgustik ehk suhtlusvõrgustik ehk sotsiaalne võrgustik on suhtlemise mudel või keskkond, peamiselt internetis, mille kasutajad on ära õppinud selle võimalused ja suhtlevad isekeskis, et saavutada sotsiaalset heaolu.
Tasuta turundus

Tasuta turundus on kaupade või teenuste turundus tasuta turunduskanalite kaudu.
NB! Turunduse sõnastik sai alguse 15. detsember 2012 ja on täiendamiseks kõigile avatud. Te saate redigeerida ja lisada sõnastikku uusi mõisteid. Olete oodatud osalema! Saatke oma ettepanekud siit:Excellent SEO

Internetiturundus Excellent SEO