02. märts Kodulehe tellimise korduvad küsimused

Kodulehe tellimisel kipuvad küsimused korduma, siinkohal mõned nendest:


Kodulehe tellimise korduvad küsimused


Miks inimesed ei leia üles minu kodulehte?


Üldine arusaam on selline, et kui mul on koduleht, siis ma olen internetis leitav. Koduleht on ka NETI kataloogis ning vajadusel leiavad inimesed mind üles. Kuid see ei ole nii. Tegelik reaalsus  peitub selles, et  koduleht on nähtav ja püsiv veebiliiklus tekib pärast kodulehe optimeerimist. Kuivõrd kodulehe optimeerimine on aega nõudev ja kallis töö, siis soodsa kodulehe pakkumised sellist teenust ei sisalda või kui väideldavalt sisaldavad, siis on need pealiskaudsed ning tegelikult te seda ei saa.

Minu kodulehe valmistaja ütleb, et mu veebileht on otsingumootorite sõbralik. Kas nad räägivad mulle tõtt?


Kodulehe valmistajad on andekad inimesed. Tõenäoliselt on nad head programmeerijad, kellel on palju kogemusi. Kui võtta ette tehtud töö ja keskenduda valmistatud kodulehele (mitte disainile), näiteks veebikoodile, tekstidele ja teistele asjaoludele, siis leiab palju takistusi isegi siis, kui analüüsida väga kalleid veebilehti ja portaale. See ongi põhjus, miks ei tule veebiliiklust. Kodulehe disain võib olla väga atraktiivne, aga püsiliikluse tagab tipptasemel SEO turundus.

Kas kodulehe optimeerimisel saab garanteerida tulemust Googles?


Kas ettevõte saab garanteerida teile koha Google pingereas? Ei saa. Ainult Google saab garanteerida kohta otsingutulemuste pingereas. Näiteks Google paneb ettepoole Wikipedia. Garantiide andmine on võimatu, kuna alati jääb võimalus, et teie konkurent panustab enam.

Ka spämmtehnika kasutamisel on lühiajalised tulemused kuni Google avastatab ning eemaldab veebi otsingutulemustest ning ette jäävad kvaliteetselt optimeeritud kodulehed.

Mis vahe on kodulehe optimeerimisel ja välisel SEO turundusel?


Kodulehe optimeerimine sisaldab optimeerimise tehnikat, näiteks mida otsingurobotid koguvad kodulehelt ja kuidas kodulehti indekseerivad. Optimeerimise eesmärk on parandada kodulehe ja otsingumootori vahelist suhtlemist. Sisemine optimeerimine tähendab muudatusi kodulehel. Väline SEO hõlmab turundust internetis tervikuna, mis toimub siis sotsiaalvõrgustikes, meedias, kataloogides ja foorumites jt kanalite vahendusel. Selleks tuleb koostada turundusplaan ja turunduse strateegia.

Kuidas valida asjakohased märksõnad?


Et mitte jätta seda juhuse hooleks, tuleb seda ette valmistada ja kasutada asjakohaseid märksõnu ning fraase, mida inimesed tegelikult otsivad Google, Yahoo või Bing otsingumootori abil. Märksõna, mida te ise peate õigeks, ei pruugi olla inimeste seas laialt kasutust leidnud sõna ning ei taga kodulehele asjakohast veebiliiklust. Kvaliteetne veebiliiklus on kriitilise tähtsusega ja pikaajaline turunduse töö. Märksõnade valimisel tuleb kasuks, kui on arvestatud toodete ja teenustega, otsingu mahtude, kompetentsi ja piirkonnaga, kuid alati pole see ilmtingimata vajalik. SEO analüüse ei suuda teha paljud kodulehe valmistajad, küll aga internetiturunduse teenuseid pakkuvad ettevõtted.


Bookmark and Share

Kommentaarid: 0

Email again:

Lisa kommentaar