21. veebr Kuidas valida õige kodulehe tegija?

Kodulehe tegija valik määrab ettevõtte edu internetiturunduses, seetõttu õige kodulehe valik on äärmiselt oluline!


Kuidas valida õige kodulehe tegija?


Kodulehe tegija valik määrab ettevõtte edu internetiturunduses, seetõttu õige kodulehe valik on äärmiselt oluline!

Küsimus ei ole mitte selles, milline on teie kodulehe hind või milline saab olema disain või milline on kodulehe platvorm, kuigi need komponendid on ülimalt olulised vahendid edu saavutamiseks. Kõige tähtsam on kodulehe tegija internetiturunduse kompetents. Seetõttu algab  õige kodulehe tegija valik kodulehe pakkuja kodulehest. See on mõistlik.

Kuidas kodulehe tegija valdab internetiturundust?

Mis teie jaoks on oluline?


Ettevõttel võib olla portfellis sadu kodulehti, kui need on toodetud sahtlisse. Teisisõnu, need ei ole optimeeritud, siis tekib elu veebilehel vaid bänneri ostmisega. Teenusepakkuja portfolio võib koosneda tuhandetest lehtedest, aga mis vahet seal on? Kuidas see aitab teil eristuda tuhandetest?
  • Kui kaua teenuse pakkkuja on turul, kas 10 aastat või aasta, ei näita tema kompetentsi.
  • Kas tal on rahvusvahelist kogemust? Kas ta ennast täiendab? Te ei saa seda hinnata.
  • Ka mitte nn edulood. Kuna nende võrdlemine  on subjektiivne. Kellegi edu ei garanteeri automaatselt teie edu.
Ärge laske ennast eksitada ka tuntud brändidest, mida teile näiteks tuuakse, sest sageli just suurimad, eriti portaalid, maadlevad kõige suuremate probleemidega. Hea spetsialist oskab teile kohe öelda, mis on nende head ja vead.

Kodulehe hind? Milline on teie kodulehe hinnaklass? Koduleht iseenesest ei maksa suurt midagi. Maksab platvormi arendamine. Maksab kodulehe idee.

Kodulehe puhul, mille hind on 250 €, ei saa oodata kõrget taset ja turundustuge, mida pakuvad agentuurid või kodulehe tegijad, kes loovad teile kontseptsiooni ja töötavad välja kodulehe nullist ning suudavad kampaaniaid läbi viia.

Internetiturunduse tippspetsialist tunnihind on väga kõrge, kuid on seda väärt kogu raha eest. Kui selleks puudub ressurss, siis tuleb kõik ise välja mõelda ja leida selleks aeg. Loovtöö on kallis töö. Proovige välja mõelda midagi atraktiivset, see pole lihtne.

Alustage sellest, milline on teenusepakkuja oma koduleht


Kuid pidage silmas, et igal pakkujal on oma kontseptsioon, see ei pea olema sama.

Te saate võrrelda andmeid, mis tõepoolest on võrreldavad ja annavad teile objektiivse tulemuse.

Näiteks disain on alati subjektiivne, ühele meeldib, teisele ei meeldi, kuid teenuse pakkuja oma kodulehe optimeerimine näitab teile ära seda, milline on tegelikult kodulehe tegija kompetents internetiturunduses. Üks asi on kodulehtede masstootmine levinud platvormil, hoopis iseasi on internetiturundus ja selle rakendamine teenusepakkuja kodulehel.

Milliseid andmeid saab võrrelda?


Internetiturunduses määrab kodulehe saatuse kodulehe optimeerimine ehk SEO.

Kodulehte saab optimeerida juhuslikult. Mõne platvormi puhul on võimalik soetada vastav plugin, mis justkui ulatab abistava käe. Kuid selline vidin ei garanteeri teile parimat tulemust. See on nagu loteriipilet, enamus kaotab. "Te võite võita" on katteta lubadus.

Kodulehe edu ei seisne ka kuulutamises:  koduleht on otsingumootorisõbralik. SEO ei ole evangeeliumi kuulutamine.  Platvorm on vahend eesmärgi saavutamiseks. Kus te teate, mida mõtleb tegija terminiga "otsingumootorisõbralik", mida see sisaldab?  Milline on tase? Mis ühe jaoks on sõbralik, ei pruugi olla seda teise jaoks.

Paraku mõned platvormid on tõepoolest paremad kui teised, kuna nende arendusse panustatakse väga suur ressurss. Millest te seda teada saate? Kuna nende peal kodulehe hoidmine on mõnevõrra kallim, ja teiseks, tuleb maksta ette. Kuid teie kodulehe edu sõltub inimestest, kuidas need "sõbralikud" eeliseid suudetakse realiseerida ja ära kasutada internetiturunduses.

Kodulehe optimeerimine on püsiv protsess, kuid kodulehe valmistamisel luuakse sellele alus. SEO on järjepidev protsess, mida tuleb kodulehe tellijal jätkata.

Mida tuleb uurida kodulehe optimeerimisest?


  • Kas te saate kodulehe tellimisel ainult kodulehe või te saate ka SEO teenust?
  • Mis tasemel on SEO teenus? Mida teile täpselt pakutakse?
Kui palju aega kulub SEO turundusele ei näita selle taset. Kui teile lubatakse SEO teenust pealekauba, siis te tegelikult ei saa mitte midagi olulist. See on õhumüümine.

Kodulehe optimeerimise juures kasutatakse erinevaid meetodeid ja tehnikat, kuid mõned neist nõuavad enam aega mõned vähem. Kodulehe tipptasemel optimeerimine nõuab väga palju aega ja strateegiat jpm.

Kui teenusepakkuja peab oluliseks püsivat koostööd SEO turunduses, siis ta ei ole huvitatud nigelatest tulemusest. Samas kliendi tagasiside võib olla mõnikord negatiivne, aga kui koduleht on optimeeritud tasemel (mida spetsialist saab näha), siis on tegu subjektiivse arvamusega. Mõnevõrra selgust toob, kas see klient ikka võttis kuulda turundaja soovitusi. Edu ei tule iseenesest.

Kodulehe optimeerimine ei ole n-ö humanitaaraine, kuigi SEO seda sisaldab, vaid reaalaine, mida saab konkreetselt mõõta ning sellel on arvulised väärtused.

Kui kodulehe tegija koduleht on optimeeritud vigaselt, siis ei ole põhjust arvata, et teie koduleht saab olema parem.

Milliseid andmeid tasub võrrelda?


Kui hästi on leitav internetiturunduse firma enda koduleht ei anna piisavalt informatsiooni ega näita ära, et tegu on professionaalse teenusepakkujaga.

SEO teenuse puhul kasutatakse suurel hulgal elemente, kuid mõned neist on elementaarsed. Näiteks meta tag andmed. Võimalik, et te pole sellega varem kokku puutunud, siis toome siinkohal lihtsa näite.

Võrdluse aluseks võeti viisteist kodulehe tegijat ja nende meta tagide andmete alusel koostati edetabel. Tulemused ei sõltunud kellegi subjektiivsest hinnangust, kuna võrdlemisel on konkreetsed näitajad, mida saab mõõta numbrites. Lõpuks reastati kodulehe tegijad summeeritud tulemuste põhjal, millest sai alljärgnev pingerida.

Meta tags analysis:

kodulehe tegijad pingerida top 15 meta tags analysis
Esimese ja viieteistkümnenda tulemuse vahe on enam kui kümnekordne.

Millised vead tulid välja kodulehe tegijate puhul?


Viis esimest kodulehe tegijat ja kodulehe optimeerimise vead seoses meta tag andmetega.

Vaata pildil punast teksti valgel põhjal. Top 1. viga puudub. Top 2.  meta tag viga on seotud märksõnade optimeerimisega.  Alates 3. kohast esines juba mitu viga meta andmetes.

1. koht:
tasutaturundusjainternetiturundus.com meta tag andmed on korrektsed.

2. koht: veateade
veebidisain.ee meta tag veateade

3. koht: 2 veateadet
veebitehas.ee meta tag veateated

4. koht: 2 veateadet
h2m.ee meta tag veateated

5. koht: 2 veateadet
kodulehetegemine.ee meta tag veateated

Top 15. pingerea 6.-15. koha saanud kodulehtedel ilmnesid oluliselt suuremad optimeerimise vead.

Lisaks lugemist:
Turundusblogi
Kodulehe tegemine


Bookmark and Share

Kommentaarid: 1

Tere! Kas Te teete kodulehte tasuta? Või oskate kuskile suunata,kes võiks tasuta kodulehte teha? Või ma arvuti kaudu mõni programmiga saanise hakama? Lugupidamisega.Svetlana 04. veebr svetlana
Email again:

Lisa kommentaar