Internetiturunduse eelised


Millised on internetiturunduse eelised?       


Internetiturunduse eelised:
  • Tasuta või madalad kulud
  • Suunatud täpselt sihtgrupile
  • Efektiivne kanal
  • Turundus toimib 7/24
  • Aktiivne suhtlemine
  • Kiire, reaalajas jälgimine ja mõõdetavad tulemused
  • Lokaalne, aga ühtlasi globaalne turundus

internetiturunduse eelised


Internetiturundus otsingumootorite vahendusel toob kodulehele üle poole veebilehe külastatavusest, mistõttu orgaaniline otsing on väga oluline internetiturunduse kanal.

internetiturunduse eelised googles


Kodulehe optimeerimise eesmärk on jõuda orgaanilise otsingutulemuste seas esimeseks, mille kõrgeim eesmärk on hõivata kõik esimesed positsioonid otsingumootori pingereas.


Tasuta või madalad kulud


Tasuta turundus on kaupade või teenuste turundus orgaanilise otsingu abil. Internetiturundus on odav, kui see toimib otsingumootorite abil, kuna veebilehe optimeerimise teenustasu on ühekordne,* kuid optimeerimise mõju kestab püsivalt ja seda saab suurendada. Tipptasemel optimeeritud kodulehe turunduskulud on madalad, kuna need veebilehed ei vaja püsireklaami, mis võimaldab turundada minimaalsete kuludega või tasuta kogu maailmas.


Suunatud täpselt sihtgrupile


Turundus orgaanilise otsingu abil on kõige täpsem internetiturunduse kanal. Teles, raadios, välismeedias või trükireklaami puhul kulub oluline osa turunduse ressurssidest sihtgrupile, kellele seda pole määratud, kes ei osta. Internetiturunduse spetsiifikast lähtudes saab teenust või toodet turundada sihtrühmale, kes neid tooteid otsivad, kuid näiteks printreklaamis on see keeruline.

suunatud tpselt sihtgrupile


Spetsiifilised otsingud või otsingufraasid võimaldavad igale kliendile personaalselt müüa.

Efektiivne kanal


Turundus orgaanilise otsingu abil on kõige efektiivsem internetiturunduse kanal. Otsingumootor toob püsivalt tasemel optimeeritud kodulehele 75 kuni 95% veebiliiklusest, mis on kvaliteetne veebiliiklus, kuna otsijal on ostuhuvi.


Turundus toimib 7/24


Internetiturundus läbi orgaanilise otsingu töötab 24 tundi päevas ja 7 päeva nädalas.  Otsingutulemus on neutraalne. Õigel ajal, kui ostjal tekib selleks vajadus ja on sobiv aeg. Õige toode, just see, mida ostja peab vajalikuks internetist otsida. Õiges kohas, kuivõrd otsingutulemus toob selle ostjani. Õige hinnaga, kuna võrrelda saab otsinguga leitud toodete hindasid.


Aktiivne suhtlemine


Turundus on suhtlemine, siis internet on sobiv kanal ettevõtte ja klientide vahel suhtlemiseks. Järjepidev suhtlemine loob usalduse ja paneb aluse müügile, sest ostetakse neilt, keda teatakse ja usaldatakse. Printreklaamiga võrreldes on internetiturundus kahepoolne; mis tähendab seda, et olenevalt ostja käitumisest, saab viia ta just tema otsitud tooteni ja seejuures kasutada kaasaegseid interaktiivseid lahendusi. Tele- või raadioreklaam häirib, kuna mõjub kui vestluskaaslase kõnele vahelesegamine. Seevastu internet pakub palju sobivaid ja mugavaid vahendeid aktiivseks suhtlemiseks kliendiga.


Kiire, reaalajas jälgimine ja mõõdetavad tulemused


Internetis saab jälgida reaalajas kliendi käitumise protsessi, alates otsingu sooritamisest toote soetamiseni. Kuna tulemused on mõõdetavad, saab efektiivsust täpselt analüüsida, hinnata ning vajadusel teha muudatused.


Lokaalne, aga ühtlasi globaalne turundus


Soovi korral saab Eesti ettevõte pakkuda tooteid üle maailma.
globaalne turundus


Eestis ja samal ajal näiteks USA turul, kus tema kohalolu ei ole vajalik ega ei pea kasutama kohalikku meediat. Turule sisenemine on lihtne!


* Kui SEO eest tuleb maksta regulaarselt (nt kuutasu),  siis uurige, kas sel puhul on tegu ikka kodulehe optimeerimisega või on see tavaline bännerreklaam?

Excellent SEO

Internetiturundus Excellent SEO