Internetiturunduse koolitusinternetiturunduse koolitus tasuta turundusKui te olete internetis läbi lugenud meie tasuta baaskursuse Internetiturunduse koolitus, saate ülevaate internetiturundusest ning suudate analüüsida oma kodulehe olukorda. Ka oskate valida vajalikku internetiturunduse koolitust, kui teil peaks seda vaja minema. Aga kõike ei lähegi teil vaja. Arendage ja suunake fookus just sellele, mis on jäänud tähelepanuta või mida te peate oluliseks parandada.

Internetiturunduse koolituse eesmärk


Internetiturunduse koolitused pakuvad väga suurt hulka teooriat ja nõuandeid, mida ei ole vaja ilmtingimata osata, küll aga on väga oluline tunda internetiturunduse põhimõtteid ja mis on internetiturunduse aluseks. Töö käigus saate nipid varem või hiljem teada, kuid selleks ei ole vaja maksta ning läbida lõputult internetiturunduse koolituse kursuseid. Kui te valdate internetiturunduse põhimõtteid, mida internetiturundus ja kodulehe tegemine iseenesest hõlmab, saate vajadusel end täiendada just soovitud teemal ja edukalt praktikas rakendada. Aga ilma mõistmata internetiturunduse põhimõtteid, on seda väga raske teha.

Internetiturunduse koolituse materjalid, mida te saate allpool lugeda, ei juhi teie tähelepanu kõrvale silmipimestavate nippidega, vaid need keskenduvad peamisele, ilma mida arvestamata on internetiturundus lünklik. Näiteks saame teile kiiresti nõu anda, milline bänner töötab või mida te peate selleks tegema. Aga see moodustub internetiturust vaid murdosa. Hea on teada, mis teeb bänneri nii atraktiivseks, et see kogub rohkem külastajaid kui konkurendi bänner. Veelgi olulisem on teada, milline koht on bänneril internetiturunduses, et seda vahendit valida ja efektiivselt kasutada.

Internetiturunduse koolituse kiirkursus aitab teil enda jaoks välja töötada internetiturunduse strateegiat ja teha kodulehte. Siit leiate kiiresti struktuuri ja põhipunktid, mida internetiturundus ja kodulehe tegemine iseenesest kujutab. Aga kui teil on juba koduleht internetis, siis saate võrrelda ja analüüsida, millele veel oleks mõistlik pöörata tähelepanu. Neid põhimõtteid saate rakendada oma kodulehe tegemisel ja internetiturunduses. Garanteerime teile edu.


Siit saate alla laadida pdf formaadis:  Internetiturunduse koolitus

Telli praktiline ja personaalne koolitus: Internetiturundus OÜ kontaktid


Internetiturunduse koolitus


Kuidas näeb välja internetiturunduse struktuur ja kus paikneb teie koduleht?
Professionaalse kodulehe juured peituvad sügaval pinnases. Uuringud, strateegia, bränding ja sisu välja töötamine jääb avalikkuse eest varju.  Sellega tegeleb teie turunduse osakond. Kodulehe disaini ja arendamise eest kannab enamasti hoolt teie partner, kelle platvormil seisab teie koduleht. Nende võralõikus on hädavajalik, see tagab teie kodulehele konkurentsivõimelise funktsionaalsuse ja tugeva struktuuri kogu kodulehe eluajaks ning koduleht näeb välja kunstiliselt kõrgel tasemel. Kui  teil see puudub, jääb teie koduleht viljatuks ja ajale jalgu. Teie suhtlemine avalikkusega on sõlmes, ei ole mõtet teha online reklaami või ei ole võimalik otsingumootoritele optimeerimine ja koduleht kasvab võssa. SEM turunduses tulevad nähtavale teised kodulehed, aga teie koduleht asub otsingutulemuste lõpus ning teid ei leita üles. Sellele vaatamata jääb võra silmaga nähtavaks, mitte ainult teie klientidele, vaid ka konkurentidele. Professionaalset kodulehte iseloomustab hästi läbimõeldud ja  internetiturundusega arvestav struktuur.


Kodulehe juured ehk vundament


Research 

Situation - Competition - Audience

Olukorra analüüs turunduses puudutab olukorra põhjalikku hindamist ja trende turul, kus tuleb hinnata kulu, kliente ja konkurentsi. Kodulehe analüüsimiseks on vajalik paigaldada Google Analytics.


Strategy

Attract - Engage - Convert - Multiply

Atraktiivsus on kodulehe tugevus ja oskus brändi mudel ja kodulehe parimad võimalused ära kasutada. Turuosa strateegia saab suurendada kombinatsioonidega: veenda kasutajaid atraktiivse brändiga; veenda kasutajaid enam kasutama; veenda uusi kasutajaid kasutama. Strateegia, mis kutsub üles osalema või tegelema, köidab külastaja tähelepanu pikemaks ajaks. Aga rakenduse leidmine on juba koostöö, kodulehe külastajast saab teie partner. Multiply - paljunda! Võimaldage kodulehe kasutajatel jagada pilte, videoklippe, blogi postitusi nende "reaalses maailmas".


Branding

Focused - Clear - Compelling - Brand Message


Online branding sõltub SEO komponentidest ja brändingu strateegia on tihedalt seotud internetiturunduse ja sotsiaalmeedia turundusega (SMM). Online branding ei ole lihtsalt saada teatud märksõnadega otsingutulemuste lehtedel (SERP) kõige ette, kui teatud fraase otsitakse otsingumootorite abil ning kinnistada need märksõnad brändi sünonüümiks. Online bränding eeldab ka interneti reklaami läbi  kaalukate kanalite, silmas pidades suhtumist brändi, brändi mainet. Lisaks see taktika töötab ka sotsiaalmeedia turunduses ja aitab kaasa maine kujundamisele interneti abil. Brändi sõnumid esitavad ja säilitavad järjepideva ettevõtte maine kõigis meediakanalites, kaasa arvatud otsingumootorites.


Content

Relevant - Benefit Driven - Organized

Kodulehe sisu ja tekstide koostamine on äärmiselt tähtis. See ei ole lihtsalt teabe edastamine interneti abil, vaid edu võti peitub relevantsuses, asjakohasuses  ning kvaliteetses originaalsisus. Relevantsus on näiteks Pay Per Click (PPC) reklaamiteksti koostamiseks kasutatav meede, kuidas täpselt teie reklaami pealkiri ja märksõnad on seotud otsingu- ja otsija ootustega. Kes valdab SEO tehnikat, saavutab kõrge positsiooni otsingumootorites. Suurem viga on koduleht valmis teha ja siis alles mõelda, mida  ja milleks.  Kõike ei ole võimalik ette näha, aga konsulteerige ja koostage sisuprojekt  koostöös internetiturunduse ettevõttega ning alles siis andke see üle IT-le täitmiseks. Edukas koduleht on eelkõige internetiturunduse projekt ja alles siis IT lahendus. Märkige kodulehel kõik hüved. Klient ei taha teada, mida teie saate teha, vaid mida te saate teha tema jaoks, mis kasu tema sellest saab. See tähendab, et toote kirjeldustes tuleb välja tuua kliendi kasu. Kirjeldage kuidas hüved kätte saab. Kui te teate mida te soovite öelda, siis on aeg luua olulisuse printsiibil struktuur, pealkirjad, sisu.

Kodulehe disain ja arendus


Disain

Credible - Usable - Flexible

Kodulehel pakutav toode võib olla maailma parim, odavaim ja mis iganes mõttes atraktiivne, aga kui kodulehe disain ei ärata usaldust, ei müü te  mitte midagi. Koduleht kas tekitab usaldust või peletab külastajaid. Esimene mulje on määrav ka kodulehe puhul ja äärmiselt tähtis, mille loob kodulehe disain. Kui kodulehe proportsioonid või värvid või mõni muu kunstiline element riivab silma, tekitab see kliendis umbusaldust. Alateadlikult. Usaldusväärne disaini saab luua professionaalne disainer - kunstnik, kes tunneb tunneb fontide iseloomu, teab värvipsühholoogia mõju, proportsioonide vahekordi jt olulisi printsiipe, mida reklaami psühholoogias kasutatakse tarbija mõjutamiseks ja brändi kujundamisel. Kuid disain peab olema funktsionaalne, kasutatav ning paindlik. Näiteks sisulehte peab olema võimalik juurde lisada ilma brändi mainet kahjustamata. Valdav osa tasuta kodulehe pakkujaid väidavad, et nende platvormil  on see võimalik. Aga kas see on võimalik ka selle malli või disaini puhul? Uurige välja, mis juhtub siis, kui teil tuleb menüüd  lisada ja  see muutub "närviliseks". Järelikult teile see disain ei sobi. Paljud platvormid võimaldavad muuta kujundust, kuid see lööb segi teie sisu ja pildi formaat muutub, mida tuleb parandada jt. Mitmed värvid ja välja töötatud disainid ei sobi teatud toote puhul. Konsulteerige disaineriga enne kodulehe valimist, kes selgitab välja  teie toote omadused ja kodulehe võimalused, mis vastab teie ootustele. Hea on, kui te saate kodulehe disaini kaasa võtta ehk ümber kolida mõne teise teenusepakkuja juurde.


Development

Rich Media - Scalable - Validation - Web Standards

Multimeedia, mõnikord kasutatakse terminit Rich Media, on plahvatuslikult kasvanud, kuna lairiba kasutamine on kiiresti arenenud. Heliklipp, muusika, video, virtuaalne reaalsus ja tuntud Flash-animatsioon kuulub sellesse kategooriasse. Multimeedia lisab internetiturunduses väärtust. Selle abil võib laiendada brändi, mis aitab müüa toodet, näiteks virtuaalne ekskursioon kinnisvara objektil. Samuti võib näidata oma võimeid, näiteks autokoolitaja lisab sõiduvideo. See suurendab kodulehe kasutaja kogemust. Selline uudne lähenemine motiveerib kodulehe külastajaid kodulehel enam aega veetma ja kodulehe külastust kordama. Juhul, kui teie sihtrühm on multimeedia kasutaja. Nooremad on multimeedia suhtes vastuvõtlikumad. Business-to-business (B2B) valdkond eelistab pigem näiteks toote demo. Kuid selle juures peate teadma, kas teie külastajad kasutavad pluginaid või nende arvutijõudlus seda võimaldab. Head lahendused on harva odavad, kui seda õigesti teha. Kui midagi korralikult ei tööta, on see kohutav. Kas salvestused või animatsioonid on tehtud professionaali poolt ja tegelikult kannavad välja brändi sõnumi. Teil võib olla väga hea Rich Media idee, kuid seda ellu äratada suudavad väga vähesed. Võimalik, et hiljem saate lisada uusi funktsioone ja multimeedia lahendusi. Flash rakendus on  mahukas ja ei ole otsingumootorite sõbralik, kuna ei saa lugeda lehe sisu. Võibolla teete külastajale kaks versiooni, kus ta saab valida ka lühiversiooni vahel. Ärge kasutage multimeediat lihtsalt selle tõttu et te saate seda teha. Kasutamise põhjuseks on objektiivne väärtus ja võimalus mõõta tulemusi ning hinnata neid, mis on kõike muud kui ego. Olge kindel, et multimeedia investeering väärib seda investeeringut, aega ja vaeva, mida see nõuab. Määrake mastaabid, kinnitage ja kasutage levinud standardit. Internetis pakutakse eksklusiivseid tooteid, aga uurige enne välja, kui paljud veebiarendajad on võimelised seda arendama ja teid tehniliselt toetama.  


WEB | Koduleht ja internet!


E-mail marketing

Design - Measure - Deploy - Lists

Tundub lihtne - turundus e-maili teel, mida kõik kasutavad ja peavad iseenesest mõistetavaks. E-mail turundus on siiski üks keerulisem viis turunduses, kus murdosa kampaaniaid või e-kirju õnnestub. On siis kohalikud või väljast saabunud e-kirjad, sisaldavad need vigu, alates sisust, kujundusest, formaadist, linkidest või manustest. Ka suudetakse harva vältida spämm-märget. E-mail turundus algab loendist. Mitte iga toote turundamiseks ei sobi see meede. Näiteks koolituse puhul  on hea lugeda, mida koolitus sisaldab ja vajadusel saab reply korras registreerida. Ka on mugav see saata edasi oma ülemusele kinnitamiseks. Reisipakkumisi  loetakse hea meelega. Ka pole saladus, et suured portaalid "reguleerivad" selle meetme abil veebiliiklust. Selleks saadetakse kliendile uudiskiri, millel on napp info, kuid lisataud link "loe edasi", mis viitab portaali kodulehele. Külastajat kasutatakse ära statistikaga manipuleerimiseks. Uudiskirja tegelik eesmärk on saada kõrge koht tns metrix  reitingus, kuna reklaamiagentuurid peavad kliendi reklaami tellimisel arvestama emori näitajatega. Kui portaalil on madal koht, siis reklaamiagentuur jätab nad välja oma kampaaniast. Kolmandaks. Kas server peab vastu päringute koormusele või kukub leht võrgust maha. Kõrvaldage navigatsiooni vead enne, kui te saadate välja e-maili. Uudiskirjade välja saatmist tuleb teha rahulikus tempos, et serverid seda ei blokeeriks. 100 000 uudiskirja saatmine tuleb jagada  kahe päeva peale. Kampaania jaoks peab teil olema spetsiaalselt koostatud sisuleht, kust puudub kõik see, mis juhib tähelepanu kõrvale. Keskenduda tuleb vaid sellele, mida te soovite et klient teeks.

Kataloogid ja nimekirjad

Free Listings - Portals - Lead Generation - Paid Listings - Rating & Review


Kui te ei ole otsustanud bänneri kasuks ja te kahtlete, kas valida  portaalis bännerreklaam või tekstilink, siis arvestage ka seda, et märksõna sisaldav tekstilink mõjutab samal ajal ja tõstab teie positsiooni orgaanilises otsingutulemuses. Näiteks kui te müüte kinnisvara Narvas ja te ostate portaalis lingi "Parim kinnisvara Narvas", siis näiteks "kinnisvara Narvas" fraasi otsingu puhul paneb otsingumootor teid paremale kohale kui varem olite. Tekstilink tõstab teie kodulehe positsiooni SERP tulemustes. Bänner ei anna sellist eelist ja lisaväärtust. Kui märksõna ei ole domeeni nimes, siis lihtsalt www.minudomeen v URL listi lisamine ei anna seda efekti. Sama kehtib ka lühendite puhul. Näiteks portaalis 1182 on Klaasiteeninduse domeen kujul "klt", millest pole kasu otsingumootoriturunduses. Samal sisulehel on ka Saint Gobain. Firma domeen "autoklaas" mõjutab otsingutulemust, kui otsida märksõna "autoklaas". Head kataloogid ja listid võimaldavad andmeid kuvada nii, et teie domeeni pole näha, selle asemel on link. Näiteks 1811 on palju efektiivsem SEM turunduseks, kuna Saint Gobain Autover Autoklaas näidatakse lingi kujul, mitte domeen. Fraasi osa "autoklaas" toimib ka otsingumootori tarbeks. Yahoo otsingumootorist leiab selle tõttu rohkel selle ettevõtte linke. Ka on väga hea, kui te registreerite kodulehe oma valdkonna kataloogides. Näiteks tegelete ehitusega, siis ehituse kataloogist on  teile rohkem kasu kui lihtsalt infokataloogist. Ka on väga kasulik olla toodetega reitingutes ja hinnavõrdlustes vaatamata teie hindadele.  Aga kui te olete otsingumootori SERP esilehel, siis mõjutab järjestust just linkide kvaliteet ja arv. Rohkem linke, parem koht.


SEM turundus

SEO - SERP- PPC

SEM - Search Engine Marketing ehk otsingumootoriturunduse eesmärk on parandada kodulehtede positsiooni otsingumootori tulemuste lehekülgedel (SERP). SEM meetodite hulka kuulub: otsingumootoritele optimeerimine (SEO), konteksti  põhine reklaam, makstud lingid (PPC) ehk erinevates otsingumootorites kasutatav reklaami võimalus, mis põhineb kliki hinnal. Selle käigus luuakse märksõnadele kohandatud reklaamitekst, mida näidatakse orgaanilise otsingutulemuse kohal või kõrval siis, kui päringu märksõna kattub. PPC reklaam ja kampaania jõuab otsingumootori kasutajani, kes otsitava märksõnaga või sellega seostuva valdkonna vastu huvi tunneb. Näitamine on tasuta, aga kliki eest tuleb maksta. See on väga kuluefektiivne meetod ja ainuvõimalik viis algaval ettevõttel konkureerida SERP tulemuste kõrval varem otsingumootoritele optimeeritud kodulehtedega. Seda olukorras, kui  paljud kodulehed on sama märksõna peale otsingumootoritele optimeeritud, SERP järjestuse magusamad kohad juba hõivatud.

Sotsiaalmeedia turundus

Mõiste "Sotsiaalne meedia" puudutab veebilehti, kus selle kasutajad saavad ise otsustada, mis on populaarne ja mis ei ole. Sotsiaalne marketing ei ole social impact of marketing, mida mõnikord segi aetakse. Sotsiaalmeedia turunduse puhul kohaldatakse turunduse kontseptsoon ja tehnika viisil, et saavutav  eesmärk on sotsiaalselt hea. Kui seda tehakse standardse turunduse tava järgides, on see liiga lihtsustaud - vaid jutumärkides sotsiaalne. Sotsiaalmeedia turunduse esmane eesmärk on sotsiaalselt hea, seejuures kaubandusliku turunduse eesmärk on raha. See ei tähenda, et kommertsturundus ei saa kaasa aidata saavutada sotsiaalset heaolu. Sotsiaalmeedia turundust võib kirjeldada kui perekonda, kus naine  on sotsiaalne vanem ja tegeleb sotsiaalpoliitika rakendamise ja turustamisega ning mees on kaubanduslik vanem, kes tegutseb avaliku sektori turunduse alusel. Sotsiaalmeedia turunduse põhjal saab kasu eelkõige sihtrühm ja ühiskond üldiselt, mitte ettevõte. Näiteks võib turunduse idee olla püüe mõjutada inimesi loobuma suitsetamisest või näiteks kui idee, kus üks kasutaja püüab teist veenda loobuma liigsöömisest. Sotsiaalmeedia eesmärk on sihtgrupi seas edendada sotsiaalseid motiive. Parimad vahendid on selleks kodulehed, mis võimaldavad sisu jagada teiste kasutajate vahel. Ka blogi pidamist saab võtta kui sotsiaalmeedia turundust. Küsimus on ju selles, mida teha selleks, et inimesed jagaksid internetis kodulehe sisu. Inimesed hoolivad endast ja oma võrgustikest. Kuid paljud ettevõtjad arvavad, et kasutajad jagavad nende sisu selle tõttu, kui head nad on. Justkui inimesed vajavad nende brändi. Kuid see on kaugel tõest. Inimesed jagavad sisu, sest see muudab neid fantastiliseks. Sisu jagamine toidab inimeste ego teiste ees, kes "sellest" varem midagi ei ole kuulnud. Seetõttu nad jagavad sisu. See on lihtsalt teie enda huvides teha neile see jagamine võimalikult lihtsaks. SocialTwist on avaldanud huvitava uurimuse sellest, kuidas inimesed jagavad sisu internetis, mis pakub päris põhjalikku statistikat, vt lähemalt: Social Media Sharing Trends. 59 % saadab info e-posti teel. Facebook on kõige populaarsem sotsiaalne võrgustik, LinkedIn on madalaim. Kuid Yahoo on kõige populaarsem e-posti kanal sisu jagamise poolest kasutab seda 44%, kellele järgneb MSN e-mail 25%. Ainult meie sugused nohikud kasutava G-maili või Google järjehoidjaid sisu jagamiseks. Ja pange tähele, Yahoo on enimkasutatav sisu jagamise kanal 26 %. Esitatud andmeid on huvitav vaadata, kuidas normaalsed inimesed sisu jagavad ja kuidas nad teevad seda, neid kanaleid  pidi mida me ei kasuta. Näiteks on huvitav see, et valdavalt kasutatakse e-posti, mitte msn-i. See ei toimu läbi sotsiaalse võrgustiku. See võib olla suuresti mõjutatud sellest, et igaühel on e-post ja enamusel on ka sotsiaalse võrgustiku profiil, paljudel on mitu, ometi kasutavad inimesed e-posti. Samas kummaline on see, et kui te saadate inimestele midagi läbi sotsiaalvõrgustiku, siis on see OK. Kui te saadate e-posti,  siis ta peab seda eluaeg meeles ja vihkab teid. Ettevõtted kulutavad palju aega, et olla atraktiivne. Püütakse sisu levitada ühe klikiga kõigis võrgustikes. Vahel võid kõike välja jagada ja lase inimestel seda edasi saata nii nagu nad õigeks peavad või neile meeldib. Minge Quarkbase kodulehele ja sisestage mõne kodulehe aadress ja te näete kuidas inimesed seda teevad ja mis on populaarne ja mida jagatakse. Vaata üle ka oma konkurendid. Võibolla inimesed tahavad printida sisu ja jagada sellisel viisil. Aga võibolla tahavad nad panna teie logo oma veebilehele ja jagada sisu sellisel kombel, et nad saaksid öelda häid asju teie kohta. Lubage neil seda teha. Uurige, kuidas inimesed jagavad teie kodulehe sisu ja seejärel muutke see nende jaoks lihtsaks.


Online reklaam

Affiliates - Ad Networks - Blog

Edukus ei tähenda online-reklaami või sotsiaalse meedia abil lihtsalt kodulehe veebiliikluse suurendamist võrreldes tavapärase liiklussagedusega. Eesmärkide defineerimine on ideaalne lähtekoht, kust saab alustada online-reklaami, otsingumootoriturunduse, online brandingu või sotsiaalse meediaga. Mõned eesmärgid kindlasti sobivad, et jätkata nendega praegusel kujul. Affiliate marketing - turunduspartnerid loovad teile reklaamimiseks võimalused väljaspool teie kodulehte. Lihtsustad kujul teie lingid asuvad partneri kodulehel ja viitavad teie lehel tootele ja te pakute vastu oma viidet või jagate tulu. Eduka Affiliate turundus programmiga leiab kaupmees uusi ostjaid ja affiliate pakkujad teenivad selle pealt, mis põhineb kliki kaudu pöördumisel kaupmehe kodulehele. Ad networks reklaame näidatakse kas otsingumootorites pärast päringu sooritamist, aga ka paljud kodulehed ja blogid on lisanud selle võimaluse teenimiseks. PPC reklaamid on  valdavalt tekstikujul, kus on pealkiri, kirjeldus ja nähtav URL. Näiteks Google võimaldab reklaamida päises,  kus SERP tulemuse kohal näidatakse "sponsored links", kuid suurem arv reklaame paikneb paremal küljel. Need reklaamid vastavad IAB standarditele. Suurusteks on kõige levinumad standardmõõdud, mis sobivad kodulehele. Eestis on mitmed võimalused. Maailmas kõige levinum on Google. Kui te soovite teenida reklaami näitamisega ja panna bännerid oma kodulehele, siis saate kasutada AdSense. Kui aga müüa oma tooteid, siis saate kasutada AdWords. Kui te lihtsalt soovite avaldada bännerit mõnes portaalis ja te ei tea, kuidas valida ja millist bännerit teha või kas hind on parim, siis helistage meie kontaktidel. Anname kiiresti näpunäiteid.


Suhtekorraldus - suhtlemine avalikkusega

Press Relase - Articles - White Paper

Kodulehe avamisel on hea avaldada pressiteade, aga ka hiljem on seda hea teha, kuigi meedia fookusesse on väga raske pääseda. Võib juhtuda, et väljaandja otsib päevaks lugu tikutulega taga ja teie teade avaldatakse. Ka siis, kui teil midagi põrutavat öelda ei ole. Pressiteate koostamine tuleks jätta asjatundjatele. Internetist leiate ka selle teenuse pakkujaid. Kui te asute oma asjade sees, siis harjute ära, aga kõrvaltvaatajal võib teie tootest, teenusest või kodulehest hoopis uudne mulje jääda. Nii saate teada, kuidas pressiteate koostajad teie asja näevad ja mis mulje neile jäi. See võib osutuda väga kasulikuks. Kui te soovite avaldada artiklit, siis seda saate teha mitte üksnes ajakirjanduses, vaid tasub mõelda ka ettevõtlusega seotud portaalides või raamatupidamise portaalis. Kui te tegelete ehitusega, siis otseloomulikult pakkuge artiklit ehitusportaali. Erialaportaalide sisul hoiavad silma peal ka ajalehe- ja uudisteportaalide ajakirjanikud, kes võivad teie artikli sealt üles korjata lehes avaldamiseks. Tähtis on pakkuda sisutihedaid erialalugusid ja kui neid ei avaldata, siis postitage need oma ajaveebi lehel - blogis. Ajakirjandusele meeldib olla esimene infoallikas, seepärast pakkuge materjali kõigepealt uudistele. See näitab teie lugupidamist ja suhtumist. Teie blogi leiab ajakirjanik ka ilma teie abita. Kui te olete avaldanud oma blogi mõnes suuremas kataloogis. Näiteks NEWS.station. Kuid alati on hea endast ise märku anda ja hoida otsesuhteid ajakirjanikega. Kui teil on vaja koostada oma ettevõtmistest mahukaid materjale eesmärgiga teha need kodulehel lugejatele kättesaadavaks, siis hea tava on, et ettevõte koostab White Paper. Vastavalt oma vajadustele. Selliseid dokumente saavad teie kliendid alla laadida ja neid kasutada juhendite näol, nt tehnoloogia kasutamise juhendid, hinnakirjad  jt. See loob teie ettevõttest professionaalse imago ja toetab brändi. Sellise materjali koostamisele eelneb analüüs ja see on põhjalik töö, kus vormistusele antakse asjatundlik kujundus. Head tekstid on hinnaline turundusvahend. Halvaks tooniks peetakse seda, kui dokumendid on internetis doc või xls formaadis, mis võimaldab levitada viirust allalaadija arvutisse. Seetõttu tuleb kõik materjalid salvestada pdf formaati. Adobe tarkvara on üsna kallis ja tihti väikeettevõte ei saa seda endale lubada. Kuid selleks puhuks saate kasutada vabavara, näiteks CutePDF Writer võimaldab doc faili väga lihtsalt salvestada pdf formaati. Selleks tuleb teil see programm alla laadida. Kui teil wordi dokument on juba avatud, siis tuleb valida cntr print ja printeri dialoogiaknas valida Cute pdf printimiseks. Seejärel salvestage. Väga lihtne ja mugav! Kuid avalikkusega saate suhelda ka kõikvõimalike küsitluste või dialoogiakende abil kodulehel. Ankeetide kasutamine ei ole väga levinud, inimesed pole seda omaks võtnud. Te võite koostada väga huvitava ankeedi, kuid seda täidetakse siis, kui te võimaldate ankeedi saatjal osaleda loosimisel või mõnel muul viisil pakute hüve. Kui te lisate kodulehele tagasiside välja "saada küsimus", siis inimesed eelistavad seda teha pigem läbi oma e-postkasti. Põhjus on väga lihtne. Sellest jääb talle märge maha. Dialoogiaken on nagu must auk, klient saadab küsimuse. Tuleb teade "Täname" ja siis oota ja oota. Saatja isegi ei tea, kellele see teade saadeti. Seetõttu, kui te ei soovi oma e-posti avaldada ja  panete välja  info küsimiseks, siis kirjutage selle kõrvale ka nimi, kes selle info saab ja tema telefon, et päringu saatja võiks üle helistada. Inimene tahab suhelda nö näost näkku - inimestega ja meeldivate inimeste keskel, mitte robotitega. Kui tundmatu müügimees teeb teile kõne, aga sama tundmatu müügimees astub uksest sisse, siis teile meeldib viimane. Suhtlemine avalikkusega ei ole "firma pressiteade", vaid teate all on esindaja  nimi ja telefon jt kontaktid. Tema käest on võimalik järgi küsida! Kui te panete kodulehele oma foto, siis külastaja vaatab kõigepealt teile  "silma" ja siis loeb tekste, mis te pildi kõrval avaldate. Suhtlemine avalikkusega, on suhtlemine inimestega.

Täname!


 Email again:

Avalda arvamust: kas Internetiturunduse koolitus oli efektiivne?


Oleme väga tänulikud, kui te leiate aega vastata küsimusele, et anda oma hinnang Internetiturunduse koolitusele. Kas see aitab teil saavutada seda, mida te soovite teha internetiturunduses?

Kui efektiivne oli teie arvates Internetiturunduse koolitus?


Ettepaneku, idee või paranduse sisestamisega määrate selle sisu kõik õigused kodulehe omanikule, sh omandiõigused, varalised õigused ja avaldamise õigused.


Veel lugemist:
Internetiturunduse teenused
Turunduse strateegia
Internetiturundus
Müük internetis
SEO Glossary
Turundusblogi

Teeme personaalset koolitust: Internetiturundus OÜ kontaktid


Excellent SEO

Internetiturundus Excellent SEOKas te olete Googles nr 1?