23. nov Google algoritmi muudatused

Google otsingumootori algoritmi 10 viimast muudatust.


Google algoritmi muudatused


Google otsingumootori algoritmi 10 viimast muudatust.


Siinkohal Google algoritmi 14.11 avaldatud muudatused ja lisatud meie kommentaarid, mis on oluline ja mida sellel puhul tuleks teha. 

Google algoritmi muudatused 14.11.2011 Google Inside Search blogis

Muudatused Google otsingumootori algoritmis:


Kui teha otsing keeles, milles veebilehe sisu kättesaadavus on piiratud (Afrikaans, Malay, Slovak, Swahili, Hindi, Norwegian, Serbian, Catalan, Maltese, Macedonian, Albanian, Slovenian, Welsh, Icelandic) siis, Google tõlgib relevantsed inglise keelsed sisulehed ja kuvab otsingutulemustes tõlgitud pealkirjad otse inglise keelse pealkirja all. See funktsionaalsus oli enne olemas Korea keeles.

Google otsingutulemuste lehel kuvatakse rohkem olulist sisu sisulehelt ja vähem päise tekste ja menüüd.

Google leiab, et põhimenüü* link sh dubleeritud ankur tekst ei ole enam nii oluline kui varem ja neile pööratakse vähem rõhku. Mis tähendab siis seda, et mõni teise algoritmi elemendi osa võib olla muudetud olulisemaks, aga ei pruugi. Selle tulemusel muutub veelgi oluliseks veebilehe tekstiosa. Senisest enam tuleb pöörata tähelepanu spetsiifilisele pealkirjale, mis kirjeldaks sisulehe teksti võimalikult täpselt, aga kindlasti mitte enam trafaretsed "firmast" või "teenused" jms.

Vene keeles paranes automaattekstide kasutamine. See rõõmustab venekeelset kasutajat.

Tarkvararakenduste otsimisel kuvatakse Google otsingutulemustes üksikasju, hinda, kasutajate kommentaare jt. See võib tähendada mõne veebilehe jaoks struktuuri muutmist ja info kättesaadavamaks muutmist, mitte selle nö peitmist või jagamist mitme sisulehe vahel.

Muudatus tehti ka Google Pildiotsingus, mis puudutab piltide vananemist. Kuid päris täpselt on praegu raske öelda, kuidas see muudatus reaalselt mõjutab piltide pingerida Googles. Eks aeg näitab.

Google otsingutulemus näitab mõnel juhul värskemat infot, umbes 35% kõigist otsingutest. Ehk siis Google otsingutulemus peaks olema värske nagu ahjust võetud soe küpsis. Isegi kui sa ei täpsusta tulemust, siis Google eeldab, et sa otsid eelkõige värsket infot. Arvestades uskumatult kiiret elutempot tänapäeva infoühiskonnas, peab algoritm suutma aru saada, kas vana uudis on nädal vana või tund aega vana või breaking news, et siis nende vahel valida ja edastada neist kõige uuem teave. Selle muudatuse mõju on märgatav umbes 6-10% otsingutulemustes ja paremus määratakse selle alusel, kui asjakohane on värske teave. Põhimõtteliselt tähendab see muudatus seda, et Google otsingutulemuse vanamate ehk usaldusväärsete kirjete sekka pudeneb aeg ajalt vähemalt samal tasemel uut või värsket teavet. Seega uutel turule sisenejatel on hea võimalus ennast proovile panna. Top 10 hulka võib pääseda sel juhul vähemalt üks-kaks uut professionaalset veebilehte värske infoga kui võtta arvesse Googles mainitud protsent. Kindlasti see puudutab sündmusi üldsusele huvipakkuvatel teemadel. Lisaks regulaarselt korduvate sündmuste puhul, näiteks nagu spordisaavutused, valimised või konverentsid jt, et siis mitte kuvada aegunud teavet, vaid uusimat. Aga kindlasti ka sagedasi uuendusi, mis puudutab toodete või teenuste müüki. Kui teil on kaks toodet, siis sarnase otsingu puhul pakutakse välja uusim; mitte aastatetagune, mille vastu tõenäoliselt huvi puudub või see on unustatud, sest tarbija soovib kõige värskemat ja asjakohasemat infot. Kui mõnel juhul arvatakse, et nn 10-paketi olulisem muudatus seondub just põhimenüüga, siis meie arvame, et SEO seisukohast annab värskema info kuvamine uue töövahendi kõigile uutele üritajatele või eriti neile, kes suudavad seda eelist ära kasutada kodulehe optimeerimisel.  

Google teeb kindlaks, milline on ametlik veebileht. Selle muudatusega saab ametlik veebileht Google otsingutulemustes kõrgema koha, millega püütakse otsingu kasutajale anda vähemalt üks autoriteetne tulemus. Seega ametlik veebileht tõstetakse väljapoole konkurentsi. Näiteks Wikipedia paikneb otsingutulemustes kõrgel kohal või kõige ees võrreldes teistega, siis nähtavasti sama mudeli alusel tõstetakse esile mõni ametlik veebileht.

Täiustati ka kuupäevade kasutamisega seotud päringuid, et tagada Google kasutajale otsingutulemus, mis selle kuupäeva vahemikus on kõige olulisem. Ehk siis, see muudatus rakendub, kui otsija kasutab konkreetse kuupäeva valikut.

IME queries parandus ehk see puudutab päringuid, mis sisaldavad mitte-ladina tähestikku. Seega heebrea keel, araabia keel ja vene keel, nende puhul päringu tulemus peaks olema kvaliteetsem. Kes valdab keelt, tehke proovi ja andke teada.
      
* Muudatus puudutab kogu saiti läbivat trafaretset menüüd ja navigeerimise linke ning nende ankur tekste, mida klassifitseeritakse SEO terminiga "boilerplate". Näiteks "esileht", "firmast", "teenused", aga ka blogide puhul "blog". Sama muudatus puudutab ka jaluses paiknevaid linke, kui need on sarnaselt üldistavad.




Bookmark and Share

Kommentaarid: 0

Email again:

Lisa kommentaar