14. jaan Kuidas optimeerida kodulehte aastal 2014?

Mida peab optimeerimisel teadma aastal 2014? Optimeerimise 10 reeglit.

Kuidas optimeerida kodulehte aastal 2014?


Google otsingumootorit täiendatakse püsivalt ja see seab optimeerimisele üha uusi nõudeid. Eelmise aasta sügisel muudeti oluliselt Google algoritmi, muudatused olid kohati nii radikaalsed, et paljud saidid kaotasid oma positsioonid, mitmed aga "ilmusid" nähtavale seda enese teadmata või midagi selleks tegemata. Siinkohal toome ära 10 põhimõtet, SEO reeglit, mida iga ettevõtja peaks järgima aastal 2014, kui ta soovib kasutada Google otsingumootorit oma turundusesmärkide saavutamisel.

Optimeerimise 10 põhimõtet


Kodulehe välisel optimeerimisel tuleks lähtuda järgmistest põhimõtetest:

  1. Linkide ehitamisel ei tohi kiirustada, mis tähendab seda, et linkide avaldamine peab toimuma regulaarselt. Kindlasti ei tohi jooksva kuu linke koondada ühe päeva peale. Vältige liigset kiirustamist!
  2. Märksõnade pakett tuleb tasakaalustada, mis tähendab seda, et koostage märksõnade kasutamise kava nii, et see oleks mitmekülgne, nö loomulik asjade käik.
  3. Kui võimalik, siis hankige linke saitidel, kuhu need sobivad ka selle sisu tõttu.
  4. Hankige linke erineva tasemega lehtedelt. Ainult kõrge PageRank ei ole hea.
  5. Linke tuleb jagada avalehe ja sisulehtedele vahel.
  6. Eesti veebileht ei tohiks omada ülemäära välislinke, vaid põhiosa peab tulema Eesti saitidelt.
  7. Mida vähem linke väljub samalt sisulehelt, seda parem teile.
  8. Ärge kasutage automatiseeritud, poolautomatiseeritudid või mistahes lingi-avaldamise süsteemi, kuna Google lisab neid spämmfiltrisse ja nende kasutamine võib tuua Google penalti, mistõttu teie sait eemaldatakse otsingutulemustest.
  9. Ainuüksi linkidest ei piisa, kui kodulehe sisu optimeerimine ei vasta reeglitele.
  10. Koostage kindel taktika ja kava, mis haakub teie põhitegevusega. Jälgige regulaarselt töökava ja hoiduge kumulatiivse mõjuga SEO tegevustest, mis ei võimaldada teil reaalajas olukorda objektiivselt analüüsida ja hinnata tulemust.
Kodulehe väline optimeerimine nõuab senisest palju enam aega ja tähelepanu. Kiireid ja lihtsaid SEO lahendusi ei ole või need põhjustavad kasu asemel kahju.   
 

Kommentaarid: 0

Email again:

Lisa kommentaar