07. sept Kuidas saada kvaliteetseid sitelinke?

Kuidas koostada meta kirjeldust, et saada kvaliteetseid sitelinke?


Kuidas saada kvaliteetseid sitelinke?


Kuidas koostada meta kirjeldust, et saada kvaliteetseid sitelinke?


Internetiturunduses levib palju müüte ja ekslike seisukohti, millest üks väärarusaam mida levitatakse seisneb selles, et meta kirjeldus (meta tag) pole vajalik ega oluline. Aga kuidas saada kvaliteetseid sitelinke, kui meta kirjeldus pole oluline?

Meta kirjeldused on väga vajalikud


Meta kirjeldused on väga vajalikud ja pole mitte kunagi minetanud oma tähtsust otsingumootoritele optimeerimisel. Kahjuks paljud internetiturunduse agentuurid on seisukohal, et meta kirjeldust võib küll kasutada, kuid nagunii Google seda ei arvesta, mis tegelikult ei vasta tõele. Tõepoolest, kui meta kirjeldus ei vasta kodulehe sisule või on spämmimine, siis Google on sunnitud võtma kasutusele oma kirjelduse, aga tipptasemel optimeeritud koduleht sisaldab muuhulgas asjatundliku meta kirjeldust.

Meta kirjelduse vajalikkus on aja jooksul oma tähtsust mitte minetanud, vaid vastupidi, muutunud üha olulisemaks teguriks, millele täna  vastab Google võimalus oma bränd kindlustada interneti otsingus. Te saate kasutada Google sitelinke.

Võibolla mõned ei ole mõelnud selle peale, aga märkavad otsingutulemustes, et mõne veebilehe puhul Google näitab teistsugust vaadet, kus leitud veebilehele lisatakse muuhulgas rida linke kahes veerus. Need on otsingutulemuse sitelingid.

sitelinks

Näiteks (pildil) meile kõigile tuntud "solaris kino" otsing avab vaate, kus  Google kuvab muuhulgas lisaks 6 sitelinki.

Kui palju on sitelinke?


Kuid toodud näide on vaid pool kogu potentsiaalist, mida Google võimaldab! Kokku on võimalik saavutada tulemus, kus Google näitab veebilehest 12 sitelinki! See on maksimum tulemus, mida Google võimaldab.

Millised vigu tuleks vältida?


Solarise näite puhul võite veenduda, et Google on huvitatud sitelinkide näitamisest, kuid pole mida näidata! Kui te hoolikalt vaatate saadud tulemust (pilti), siis tegelikult sellel veebilehel ei ole pööratud piisavalt tähelepanu meta kirjelduste koostamisele ja seetõttu saab Google kasutada vaid seda materjali, mis veebilehele on sisestatud . Kui Solarise saidi omanik pööraks enam tähelepanu kodulehe otsingumootoritele optimeerimisele, siis oleks need kirjeldused mitte üknses sõnad "Solaris kino" korrutamine (vaata bold teksti), vaid sisaldaksid süsteemseid, ainulaadseid kirjeldusi ning oleksid asjakohaselt koostatud.

kuidas koostada sitelinke

Toodud pildil on näha, et link "Kinokavad" kirjeldus kutsub üles hoopis liituma: "Liitu Solaris Kino klubiga". Seega tuleks seda muuta, et see link kirjeldaks just kinokava. Sitelingil "Piletihinnad" kordub sama viga, mis kutsub piletihindade asemel liituma ja tegelikult ei sobi kokku sisulehe mõtte ja eesmärgiga. Seetõttu tuleb hästi läbi mõelda, mis on sisulehe tegelik eesmärk ja alles seejärel kirjeldada ning koostada selleks meta kirjeldus, et see oleks ühtlasi inimestele vastuvõetav ja arusaadav ning Google saaks kuvada kvaliteetset sitelinki.

Kui pikk on õige meta kirjeldus?


Kirjelduste pikkuse puhul tuleks kindlasti ära kasutada normaalne tähemärkide arv. Peame silmas seda, et meta kirjeldus ei tohiks olla ülearu pikk, sest otsingumootorid näitavad SERP-lehel vaid 2 rida ja teinekorde ei kuvata sedagi; aga üle 160 tähemärgi pole mõtet. Meta kirjeldus olgu asjalik ja optimaalne ning kutsugu üles midagi tegema.

Kui pikk on sitelingi kirjeldus?


Mis puudutab sitelinkide kuvamist, siis tuleks arvestada reeglit, et sitelingi all kuvatav meta kirjeldus on veelgi lühem. Mida te peaksite tegema?

Kuidas koostada meta kirjeldust?

  • ühtne tekst kuni 160 tähemärki
  • meta kirjeldus jaotage vähemalt mõtte poolest kaheks osaks
  • esimene osa kuni 35 tähemärki (seda näidatakse sitelingi all)
  • teine osa kuni 125 tähemärki

Google kasutab meta kirjelduse esimest osa sitelinkide kuvamiseks, siis peab see olema verbaalselt eraldi kasutatav, aga samas üks tervik kogu meta kirjeldusest.

Põhimõtteliselt võite koostada ka kaks lauset.  Sel juhul esimese mõtte pikkus ei tohi ületa 35 tähemärki ja järgmise mõtte pikkuseks saab olla veel vaid 125 tähemärki, kokku 160 tähemärki. Sellise skeemi järgi koostatud meta kirjeldus on Google sõbralik ja te võimaldate Googlel seda kasutada nii otsingutulemuse SERP-lehel kodulehti järjestades, aga näidata lisaks sitelinke.

Kokkuvõtteks


Meta kirjeldus on oluline faktor, et teie veebilehest kuvada kvaliteetseid sitelinke. Kõik oleneb sellest, kui süsteemselt te suudate seda Google jaoks pakkuda.  

Lisaks lugemist: Introducing new and improved sitelinks


Bookmark and Share

Kommentaarid: 0

Email again:

Lisa kommentaar