25. apr Kuidas saada linke?

See küsimus puudutab paljusid ja asi ei ole ainult selles kust saad linke, vaid milliseid linke, milline viis on parim backlinkide saamiseks?


Kuidas saada linke?


See küsimus puudutab paljusid ja asi ei ole ainult selles kust saad linke, vaid milliseid linke, milline viis on parim backlinkide saamiseks? On ju palju võimalusi:
  • lingid ainult kodulehe suunas,
  • seostega lingid ehk partnerite vahelised lingid,
  • siis nn nofollw lingid,
  • ka makstud lingid ehk ostetud teenus,
  • aga ka mitmed teised viisid linkide puhul.
Proovime tuua selgust, millist linki tasub saada ja millist mitte.

1. Esmalt, küsige endalt õige küsimus!


"Kui link mõjutab teie paremusjärjestust mingil viisil, siis, mis tüüpi link oleks õige valida?"

Vastus on lihtne. Keskenduge linkidele, mis muuhulgas toovad külastajaid veebilehele. Kui te saate linke, mis tabavad sihtrühma, siis te saate nende linkide abil teenida raha, aga samal ajal parandada oma positsiooni otsingumootorites. See on reegel nr 1.

2. Teiseks, nofollow lingid


Eriti puudutab see linke, mis on blogides või mõnikord ka foorumites või lihtsalt veebilehtedel, mis lubavad linke, kuid lisavad lingile nofollow kirje.

Kui nofollow link toob külastajad teie veebilehele, siis on see ikkagi hea link. Pealegi, nofollow link on enamasti naturaalne link. Seega vaatamata lisatud atribuudile, on see kokkuvõttes loomulik link, ega ei kahjusta teie kodulehte otsingumootorite pingereas. Seetõttu, kui te leiate veebilehe, blogi või mõne muu saidi, kust te võiksite saada sellise backlingi, siis ärge muretsege liialt nofollow atribuudi pärast. See ei tee kahju teie kodulehele vastupidiselt makstud lingiga, millega kauplemise suhtes SEO eesmärgil Google on otsustanud võtta tarvitusele vastumeetmed alates selle aasta algusest ja mis võib kahjustada teie positsiooni otsingumootorite pingereas - kuni penaltini välja, kui teie veebilehte karistatakse linkide ostmise eest ehk kõrvaldatakse kõrgelt kohalt.

NOTE! Google ei tee enam vahet, kas makstud link on värskelt soetatud või vana juba aastaid. Kui teil on ostetud linke, siis teie veebilehe pingerida on tõsiselt ohus, mille tõttu tuleks makstud lingid eemaldada võimalikult kiiresti. Google annab sel puhul veebilehtedele aega 3-4 nädalat.

3. Kolmandaks, ankur tekstid


Ankur tekst ei ole ilmtingimata vajalik, ärge püüdke vaid täiuslikke linke.

Kui lingil on ankur tekst, siis on kõik hästi. Kui seda ei ole võimalik saada, siis pole põhjust muretseda ega vajadust ajada taga ideaalset linki.

Sest sisu, mis paikneb lingi ümber, on palju olulisem kui ankur tekst. Mida asjakohasem sisu lingiga kaasneb, seda väärtuslikum link on. Isegi siis, kui link on õiges kontekstis, kuid näeb välja "Kliki siia" või näiteks "Kirjuta meile", on see link palju väärtuslikum kui backlink, millel on küll õige ankurtekst, kuid sisulehe kontekstiga puudub seos. Muuhulgas link "Kliki siia" või "Loe edasi" või "Vaata lisaks" võib suunata teie veebilehele rohkem külastajaid, kui lihtsalt märksõna, kuna kliki siia kutsub üles midagi tegema. Kuidas saavutada parim call action efekt, on turunduses omaette tehnika ning väga väärtuslik oskusteave. Üks asi on kõrge koht Google pingereas, kuid veelgi olulisem on, et sihtrühm tuleks kodulehele.

4. Neljandaks, rääkige partneritega, miks nad peaksid lisama teie lingi oma veebilehele


Milline on parim viis? Pakkuge midagi välja, miks on hea omada teie linki nende veebilehel.

Mõned võivad küsida raha, aga raha on mõtet maksta hea reklaami eest, kus tuleb kalkuleerida selle väärtus ja tasuvus. Teil võib olla link heas kohas ja te mõtlete, et te saite selle hea hinna eest, aga kui sellel lehel ei ole teie sihtrühm, siis on see maha visatud raha ning te ei pruugi saada sellise reklaamiga mitte ühtegi tellimust, isegi kogu aasta jooksul mitte! Samas võib teie sihtrühm olla napp veebilehel, aga kui neist mõned jõuavad ka teie kodulehele, siis võib tulla väärtuslik tellimus. Küsige kohe, kas seal tegelikult käib teie sihtrühm? Näiteks kui te müüte toodet, mitte hinda, siis ärge pange oma linke veebilehtedele, millel on odava koha maine või kuulsus (soodustusi pakkuvad veebilehed ja kuulutuste saidid). Kui te müüte kalleid tooteid, siis seal ei käi teie kliendid kui ostetakse vaid hinda (prioriteet on madal hind), mitte väärtust, mida teie toode või teenus neile võimaldaks. Mõned veebilehed ei küsi lingi eest raha, vaid soovivad saada linki teie veebilehele. Siis kaaluge läbi, kas pakutu tingimused on sarnased, on need üldse võrreldavad või on sellest lingist teile pigem kahju kui kasu. Üks võimalus seda teha on võrrelda lingi asukohta, sisulehti, kas see on nähtav kogu aeg või on link nähtav mõnel juhul, kui palju potentsiaalseid külastajaid seal tegelikult on võrreldes teie kodulehega, kes seda näevad, milline on lingi täpne asukoht, kas see link mahub kohe ekraanile või peab sisulehte kerima enne, kui link muutub nähtavaks, jne-jne. Olge tähelepanelik, sest vahetatavad lingid ei pruugi olla oma positsioonilt võrdsed lingid pidades silmas reklaami eesmärke. Mõnikord on veebilehel uudiste veerg, siis pakkuge välja oma artikkel, millel on lisaks link teile kui autorile. See annab veebilehe omanikule lisaväärtust, kui huvitav teemaleht, millelt tema kliendid leiavad kasulikku nõu ning autor võib olla nõus teie artiklit lisama tasuta ja te saate ka lingi. Mõned veebilehed sisaldavad piinlike vigu (kirjavigu, keelevigu, programmeerimise vigu või kui te oskate, siis pakkuge lihtsalt head nõu), mida omanik ei tea või ei oska näha, siis öelge, et te annate head nõu tingimusel, kuid vastutasuks soovite backlinki. Olge leidlik!

Ehitage linke otsekui otsingumootoreid polekski olemas. Kuni teil õnnestub saada väärtuslikke linke, mis toovad sihtrühma teie kodulehele ja te saate suurendada müüki, aga paraneb ka kodulehe koht otsingumootorite pingereas, on see parim, mida te saate teha oma äri kasvatamiseks.

Küsige head nõu: meie kontaktid leiate siit

Jaga seda lugu ka oma sõbraga:

Bookmark and Share

Kas sulle meeldib see teema:


Kommentaarid: 0

Email again:

Lisa kommentaar