11. nov Tarbijad eelistavad brändi jagamiseks e-posti

Sotsiaalmeedia turundus on arenenud kiiremini kui miski muu ja paelub jätkuvalt turunduajate tähelepanu. Ei ole kahtlustki, et sotsiaalmeedia turundus on avanud uusi võimalusi, aga miks e-post on endiselt tõhusam kanal jagamiseks?


Sotsaiaalmeedia on suurepärane, ometi kõigil ei ole Facebooki, paljudel ei ole Twitterit, vähestel on LinkedIn, samas kõik kasutavad e-posti, mida kontrollivad iga päev. Ka juhul, kui nad ei jõua vaadata sotsiaalvõrgustikku.

Regio juht Teet Jaagomägi kirjutab portaalis E24, "et ilma Facebookita on kõrge elukvaliteet täiesti võimalik." Pindi Kinnisvara juhatuse liige Peep Sooman on seisukohal "Facebook on lihtsalt üks arvutimäng" lisab E24. Taavi Veskimägi avaldab Eleringi seisukoha: "Elering Facebooki kolida ei plaani". Seevastu Webmeedia on pea täielikult oma töötajatega Facebookis, kuid oma projekte läbi Facebooki ei müüda.

Sotsiaalmeedia kanal


Facebook on sotsiaalmeedia kanal. Sotsiaalmeedia turunduse mõte on eelkõige aidata arendada SOTSIAALSEID suhteid inimeste vahel. Sellele vaatamata turundajad mõtlevad iga päev kuidas müüa läbi sotsiaalmeedia võrgustike. Edu saadab üksikuid, kui idee aitab luua ja arendada sotsiaalseid suhteid inimeste vahel. Kui idee on enesekeskne, siis enamasti see ei tööta.


"Saada mulle e-mail, kui sa tead millal tulevad müüki talvesaapad ... autotarbed .... soodne reis ... " kirjaga nõustuvad paljud.


E-mail turundus


E-mail turundus pole kaugeltki surnud. Pigem vastupidi. Paljud tarbijad eelistavad jagada brändi pakkumisi e-postiga, mitte sotsiaalvõrgustikes.

E-mail pole nii pealetükkiv kui Facebook või sms reklaam. Te teete pingsalt tööd ja korraga katkestab teie tööd saabunud sms, mis karjub - nõuab tähelepanu! Lisaks tuleb teha "lisatööd", et tüütu sms ära kustutada. 

Facebooki prokseemika


Mida tähendab prokseemika? Kui keegi astub teile liiga lähedale, siis te tajute ebamugavust. Kuna kaob ära psühhiline ruum. Tunnete ennast taas turvaliselt, kui te saate käe ette sirutada. Inimest ümbritseb ruumivöönd, mida ta peab isiklikuks territooriumiks. Füüsiline kontakt muudab distantsi intiimseks. Isiklik ruum jääb meetri ja poole meetri vahele. Ametialaseks suhtlemiseks sobiv sotsiaalne vöönd on ligikaudu 1,2 meetrit ja enam.

Facebook tekitab inimestes ebamugavust, kuna kaob ära distants - psühhilise ruumi ülikond. Facebook on piltlikult nagu lift, kus sõitjad seisavad näod vastamisi ja tajuvad, et keegi hingab näkku. Kuid e-posti puhul inimesed sõidavad liftis näoga ukse suunas, kõigil on mugav olla. Isegi siis, kui nad on tihedalt teineteise selja taga.

 

E-post jätab inimesele alles tema psühhilise ruumi ja inimene tunnetab distantsi ning ennast mugavalt.

SocialTwist on avaldanud uurimuse, kuidas inimesed jagavad sisu internetis. Enamus kasutab jagamiseks e-posti.

Inimesed jagavad sisu, sest see muudab neid fantastiliseks!


Bookmark and Share

Kommentaarid: 0

Email again:

Lisa kommentaar