01. juuni Uus logo

Kuidas valmib firma uus logo juhul, kui seda tuleb uuendada.

Uus logo


Uus logo tuleks teha kindlasti siis, kui eelnev sai tehtud kiirustades, see näib väsinud ilmega või firma soovib identiteeti uuendada. Aga ka paljudel muudel põhjustel. Tutvustame siin ühe logo uuendamist ja selle protsessi.

Ettevõtte vana logo:

vana logo
Uue logo tegemise puhul oli eesmärk säilitada side varem tehtud logoga ehk teha see värskemaks. 

Tarbijale pidi jääma mulje, et see on see sama firma. Seega uus logo pidi välja nägema küllaltki sarnane varem tehtud logoga. Seetõttu lähteülesanne oli logo värskendada, et mitte luua päris uus visuaalne identiteet.
uus logo kavandid


   
Tehti uued logod (ülal), mis suunas võiks kujundamine edasi kulgeda.
uus logo
Tellija valis välja kavandi, aga soovis loodud kontseptsioonis teha muudatusi. Üks soov oli vähendada detailide hulka. Tegime logole parandused. 

Samuti tõstsime slogani tagasi nime kohale, kuna vanal logol paiknes see nimest üleval pool ning sümbolist paremal. Selle muudatusega säilib sarnasus ka logo ülesehituselt - logo elemendid jäid kõik alles n-ö vana koha peale. 

Sisekujunduses on pruun koloriit üsna tavapärane, kuna pruun tekitab hubasust, samas siiski leidsime, et sellise koloriidiga jääb logo natuke tagasihoidlikuks võrreldes mõne intensiivsema reklaamiga. Sestap otsustasime muuta värvide tonaalsust astme võrra küllastatumaks, aga lisada juurde punast. 

Selletõttu sai klient kaks versiooni. Ühel juhul (alt esimene) on sümbol intensiivsem, kuna koloriit on väga soe punane, ent logo nimi heledam.

uus logo

Teisel juhul taandub sümbol, aga logo nimi tuleb enam esile või ettepoole kui sümbol, on paremini tasakaalustatud. 
uus logo valmis
Mõlemad kavandid jätava väga sõbraliku, positiivse oleku ja mõjuvad osavõtlikult, kaasahaaravalt. Kompositsioonilt on uus logo vana logoga väga sarnane ja seetõttu ei vaja eraldi kampaaniat selle tutvustamiseks. Tarbija tunneb selle kohe ära ja võtab omaks, kuigi ta näeb seda logo esimest korda. Ent logo sai silmapaistvalt uue ja värske disaini. 

Klient valis selle uueks logoks. (viimane pilt)

Kommentaarid: 0

Email again:

Lisa kommentaar