01. sept Alexa Top Sites in Estonia
Alexa Top Sites in Estonia edetabeli top 3 seas on Google.ee, Google.com ja YouTube.Neljandal kohal paikneb Facebook ja järgneb Delfi. Seejärel Postimees ja alles siis tuleb internetikataloog Neti. Kaheksandal kohal paikneb Orkut ja järgneb Hot.ee ning Top 10 lõpetab Wikipedia.
Seda on väga kasulik teada! Alexa edetabeli positsioon on oluliselt väärtuslikum, kui lihtsalt saidi unikaalsed külastused. Kusjuures Emori edetabelis võetakse unikaalsetena arvesse ka kõik erinevad brouserid millega te saite vaatate, seetõttu tuleb Emori pingerea tulemustesse suhtuda üsna kriitiliselt. Ka Alexa võtab pingerea koostamisel arvesse unikaalsed külastajad, aga lisaks lehel viibimise aja ja lehevaatamised. Mida enam külastaja veebilehti sirvib teie kodulehel ja kauem saidil viibib, seda parema koha teie koduleht saab. Teie lehel on huvipakkuv info ja seda tulebki väärtustada! "Kutsumata külalised" pole Alexa poolt hinnatud, ja ka mitte teie kodulehel, kui te just ei tegele bännerite müügiga. Väärtuslikud on need külastused, kes on huvitatud teie pakkumistest ja teenustest.
11. kohal Windows Live, seejärel Bloger.com ning kolmeteistkümnes Õhtuleht. Esimene vene keelne veebileht Почта@Mail.ru paikneb neljateistkümnendal kohal. Siis Rate.ee, yahoo.com (Eestis!), Auto24 ja Elu24 asub kaheksateistkümnendal kohal. Seejärel vene keelne Одноклассники.ru ning top 20 rea lõpetab Elion. Yahoo on meie meelest veel Eesti turundajate poolt avastamata maa. Kuid kogu maailmas on Yahoo Mail enim jagamiseks kasutatav kanal ja edestab Facebook´i. Eesti turundajad ei tea seda. Paljud panustavad Hot.ee peale, aga Yahoo Mail on kullaauk!
Pankadest on kõigepealt Swedbank 23. kohal, SEB alles 31. kohal. Twitter on alles 27. kohal ja 28. kohal järgneb Ilm.ee.
Alexa topsites räägib kõnekalt sellest, mida Eesti interneti külastajad tegelikult kasutavad ja mille peale neil aeg kulub ning huvi on, millega nad internetis tegelevad.
Ja tõepoolest! Kui me mõtleme ainuüksi meie meeskonna peale, siis see nimekiri peegeldab suures plaanis ka meie prioriteete. Seda mitte üksnes Google poolest, vaid ka näiteks selles, et Facebook, Wikipedia ja Bloger.com võtab iga päev oma osa tööajast ja leiab praktilist kasutatamist. Postimeest külastatame iga päev, aga Eesti Päevalehe veebilehte võibolla vaid kord nädalas, jne.
Kuidas koostatakse Alexa edetabel: Alexa Traffic Rankings