10. märts Optimeerimine
Mida tähendab "optimeerimine"?Optimeerimine
Optimeerimine on termin, mida kasutatakse laialdaselt ühise nimetusena seoses otsingumootoritega, kirjeldamaks tegevust, mille otsene või kaudne eesmärk on parandada veebilehe reastust otsingutulemuse lehel.
Mõnikord kasutatakse terminit SEO või SEO teenused või SEO turundus. Selguse mõttes tuleks lähemalt sirvida sõnastikke (SEO Glossary), et mõista mida "optimeerimine" tegelikult tähendab ja teie jaoks sisaldab.
Kas see on juhuslik, tehniline või tipptasemel optimeerimine?
Optimeerimine puudutab endas veebilehe platvormi võimalusi, optimeerimise tehnika tundmist ja rakendamist kodulehel, aga, mida veel tuleks teada optimeerimisest?
"Ma olen Google esilehel, mul ei ole vaja optimeerimist"
Kodulehe platvormile loodud võimalused ei tähenda veel seda, et optimeerimine on tehtud. Selline positsioon Googles on lihtsalt juhuslik ja kestab seni, kuni selles segmendis mõned kodulehed optimeeritakse. Pealegi, kui te olete Google esilehel, kas see tähendab siis seda, et teie kodulehel on kvaliteetne veebiliiklus, kas see on 5% liiklusest või enam või läheb asjakohane veebiliikluse kõrvalt, millest teil pole aimugi. Kuidas seda kindlaks teha?
Sisuline optimeerimine on järgmine tase. Millest on paljud midagi kuulnud, siit-sealt või internetist lugenud. Optimeerimise kvaliteet sõltub professionaalse oskusteave valdamisest ja kodulehe platvormist. Sootuks halb lugu on siis, kui te tahate kodulehte optimeerida, aga platvorm ei võimalda seda. Kui konkurendi platvorm on teie omast võimekam, siis piisab tal tellida vaid tasemel optimeerimine ning juba jälle ta edestab teie kodulehte. Optimeerimine mõjutab väga palju kodulehe reastust otsingutulemuste lehel, kuid palju sõltub ka sellest, kas seda on võimalik kodulehel rakendada. Kodulehe tegijad, kes pakuvad kodulehe valmistamist dumpingu hindadega, teevad kodulehed ebakvaliteetsel platvormil, mis ei võimalda professionaalset optimeerimist, rääkimata äsja valminud kodulehe optimeerimisest.
Professionaalne optimeerimine ei ole üksnes tehnika tundmine, vaid sisaldab kogemust ja teooria tundmist ning protsesside mõistmist.
Mis on see nõrgim lüli, mis lisaks sisulisele optimeerimisele mõjutab reastust otsingutulemustes? Tase ei sõltu sellest, kas te oskate kasutada näiteks Google keywordtoolsi ja teate, mida tuleb kodulehel muuta, vaid kas te tegelikult ka saate aru, mis mõjutab tulemust, eriti tihedas konkurentsis; eriti olukorras, kui näiteks enne teie kodulehte on hõivatud kolmekümnend ja enamgi kohta.
Kui te olete juba tipus, siis, kas te teate seda, et nii tihedas konkurentsis võib kohta mõjutada vaid üks tähemärk. Kas te teate, mis mõjutab teie kohta tipus?
Tähtis on aru saada sellest, mida on vaja teha, et saada parem koht järjestuses. Siin ei aita optimeerimise tehnika ega taktika. Te võite teha väga palju tööd positsiooni parandamiseks, kuid tegelikult need pingutused ei muuda teie paremusjärjestust.
Palju arvatakse, et kui koguda linke, siis see viib tippu. Linkide osakaal algoritmis on tühine protsent. Google teeb pingutusi hoopis selles suunas, et otsijad leiaksid ühe kvaliteetsema tulemuse. Lingid on sisuliselt kodulehe nn väline optimeerimine, ega ei määratle kodulehe kvaliteeti. Ütleks nii, et see on üsna tähtsuseta osa algoritmist.
Kui otsingumootoritele optimeerimine on juba tehtud, siis suudab parandada kohta pingereas vaid tipptasemel optimeerimine. See on aeganõudev protsess ja nõuab tõsiseid ning põhjalikke analüüse. Küsimus pole mitte selles, kas koduleht on optimeeritud, vaid mis selleks tehtud on ja mida veel saab teha?
Optimeerimine ei taga teile automaatselt kohta otsingumootorite tipus, küll aga on kodulehe optimeerimine hädavajalik etapp püsimaks üha tihenevas konkurentsis.
Mida aeg edasi, seda raskem on jõuda järgi, veel enam tippu. See ei ole kaugushüpe ega ka mitte sprint, vaid teatejooks; kes alustab varem, sellel on teatud eelised ning järgmised etapid vaid kindlustavad tema kohta pingereas.
Meie uuel kodulehel detailsem kirjeldus: optimeerimine