18. jaan Kodulehtede valmistamine

Mida tähendab kodulehtede valmistamine või mida teile selle juures pakutakse?


Kodulehtede valmistamine


Kodulehtede valmistamine on muutunud pealtnäha lihtsamaks, aga kodulehe tellimine eeldab ühe enam teadmisi, millise kodulehe eest on mõtet maksta ja mille eest mitte. 

Enamasti lubatakse selle juures sisuhaldussüsteemi installeerimist, mis tegelikult on "õhu müümine", mingit erilist installeerimist selle puhul koduleht ei vaja, kuna need on olemas ja kodulehtede valmistamine selleks aega ei võta.

Ka ei ole vaja maksta valmiskujunduse installeerimise eest. Kodulehtede valmistamine on täna tehtud nii lihtsaks, standard kujundused on olemas valmis kujul ning kujunduse muutmine toimub nii, et selleks on vaja teha vaid klikk. Paremate  kodulehe platvormide puhul saab seda ise muuta igal ajal, aga selle eest maksta pole mõtet. Värvi muutmine valmiskujunduses ei ole unikaalne disain!  Unikaalne, disain tähendab seda, et teie jaoks luuakse uus kontseptsioon. Disainer töötab välja omanäolise kujunduse, milleks kulub aega ning seda ei saa teha tasuta ega odavalt.

Sisu sisestamine kodulehele on platvormide puhul üsna erinev, mõne puhul väga primitiivne, mõne puhul tüütu tegevus, aga on ka platvorme, kus on see äärmiselt lihtne. Üldjuhul on nii, kui te suudate avada MS Wordi ja koostada dokumendi ning vajutada nupul salvesta, siis te suudate sisu sisestada kodulehele ja loomulikult pole mõtet maksta selle eest. Meie sisestame kodulehele sisu tasuta nö töö käigus.

Logo lisamine kodulehele on sama lihtne, kui ühe faili lisamine e-mailile ja kui te olete seda teinud, siis te saate hakkama ka logo lisamisega. Teinekord peab teadma seda, et jpg fail ei pruugi sobida, siis on vaja png formaati. Kodulehtede valmistamine ei eelda mingit erilist tasu logo lisamise eest. Kui kujundaja saadab teile logo, siis ta saadab enamasti logo vajalikes failiformaatides. Kui ta seda pole teinud, siis tuleks küsida formaadid, mida tegelikult iga professionaalne kujundaja lisab iseenesest mõistetavalt. Vajadusel saate ise salvestada logo ka sobivamasse failiformaati ja mõõtu (pixelites). Lisaks lugemist: logo kujundamine.

Otsingumootoritele optimeeritud struktuur on väga kavalasti sõnastatud teenus, millega püütakse teile jätta muljet, et teie koduleht on otsingumootoritele optimeeritud, siis kaugel sellest! Kaasaegsed platvormid on juba seadistatud nii, et näiteks kodulehe internetiaadress (URL) on nn otsingumootorite sõbralik, aga milleks maksta selle eest? Kuid arvestage sellega, et sellega teie leht pole saanud SEO turundust! Nii et mingisugusest paremast nähtavusest või otsingumootoritele optimeerimisest ei saa olla juttugi (!), kui teile väidetakse, et koduleht on "otsingumootoritele optimeeritud struktuuriga". Otsingumootoritele optimeerimine on väga põhjalik oskusteave ja teenus, mille põhjal saab koduleht põhjaliku ettevalmistuse,  analüüsid, seaded ning kätkeb endas SEO tehnikat. Mille tulemusel paraneb kodulehe positsioon otsingumootori otsingutulemuse pingereas, aga seda ei tee mitte mingi struktuur iseenesest! Nii et ärge laske ennast tüssata! Lisaks lugemist, mida tähendab: "otsingumootoritele optimeeritud".

Google Analytics programmi lisamine on juba väga kummaline sõnastus iseenesest, kuna tegemist on lihtsalt koodi lisamisega teie kodulehele, milleks ei kulu rohkem aega, kui konto loomine Google Analyticsis ja sealt koodi tõstmine kodulehele. Google Analytics on tasuta. Paljudel platvormidel on selle koodi lisamiseks loodud eraldi sisuväli, kuhu te saate tõsta teie unikaalse koodi copypaste korras ja salvestada. Kui teil pole kogemust, siis kogu protseduur võtab aega umbes pool tundi, aga see pole keeruline. Google on teinud asja väga lihtsaks ja eksida pole võimalik.

Mis puudutab tagasiside moodulit, siis selle all peetakse silmas tekstisisestamise välja, kus saab lisaks sisestada ka oma nime ja e-postiaadressi, aga selle eest raha küsida on liig mis liig. Selline vorm oli kasutusel kunagi ammu, uued kodulehe platvormid võimaldavad teil ise koostada sobivat vormi, mille tegemine ei ole kunst. Te peate lihtsalt läbi mõtlema, millist infot te soovite teada ehk millised on sisuväljad ja seejärel saate koostada sobiva ankeedi või vormi. Kui teile pakutakse standardlahendust, siis nähtavasti on tegu platvormiga, mida pole arendatud. Sel juhul võib juhtuda, et te ei saa sinna hiljem lisada ka teisi vajalikke elemente ilma, et te ei peaks maksma selle teenuse eest hingehinda. Parem valige kaasaegne kodulehe platvorm. Üldjuhul inimesed ei kasuta tagasiside moodulit, sest nad ei tea, kes saab teate; ja teiseks, neile ei jää kirjast koopiat või puudub manuse lisamine jt Firma mainele ei tule kasuks peidetud e-postiaadress.  Tagasiside ankeet  tellitakse spämmiohu tõttu, kuid e-posti saab panna kas pildi kujul, mida robotid ei oska lugeda või krüptitult.  Inimesed näevad e-posti aadressi, aga robotite jaoks on see vaid numbrijada. Kui te aga tõesti peate e-posti ära peitma, siis kirjutage  vormi juurde, kes selle kirja saab ja kui kiiresti ta sellele vastab ja lisage ka telefoni number, et inimene saaks küsida, kas kiri jõudis kohale.    

Pildigalerii moodul on enamasti kõigi standardlahendustega kaasas, aga vahel küsitakse selle eest raha. Kodulehtede valmistamine ilma pildigalerii moodulita on lihtsalt viis kuidas teilt rohkem raha välja meelitada. Küll aga on võimalik pildigalerii puhul kasutada atraktiivset flash lahendust ja selle lisamiseks tuleb tõepoolest programeerijal muuta kodulehe koodi, mille tegemiseks kulub ka aega. Selle eest tasu on põhjendatud.

"Lisade paigaldamine, mis muudab veebilehe otsingumootoritest leitavaks" on puhas õhu müümine. Mingit lisade paigaldamist kodulehe platvormid ei eelda, kuna kaasaegsed lahendused sisaldavad neid elemente nagunii ja selle eest te ei pea eraldi maksma. See on programeeritud. Kui need seda pole, siis on tegu vana kodulehe platvormiga või plufitakse. Tegelikult nimetatud lisasid kasutatakse otsingumootorite optimeerimisel. Kui teile öeldakse, et koduleht on otsingumootorites hästi nähtav, siis küsige: miks te eksitate?  Kui teil on otsingumootoritele optimeeritud struktuur, siis see eeldab ka lisade olemasolu, vastasel korral see ei tööta.

Otsinguvälja moodulit te tegelikult ei vaja, kui teie koduleht pole mahukas portaal, täis pikitud õppematerjale või väga sisutihe. Kaasaegsed platvormid sisaldavad seda moodulit. Näiteks meie kodulehel paikneb see jaluses, kuna  meil on juba üsna palju infot, mida on sel juhul lihtsam üles leida.

Blogi või nn uudistemoodul käib asja juurde ja selle eest ei peaks te küll juurde maksma. Pigem tuleks mõelda selle peitmise peale, kui te ei kavatse lisada materjali regulaarselt. Kodulehed, kus on uudis aastast 2008, annab vaatajale teada seda, et kodulehe omanikku ei huvita need inimesed, kes tema kodulehte külastavad. Nii või naa blogi moodul on kaasas võimekamate platvormidega ja  kui te ei kasuta, siis saab seda muuta nähtamatuks nagu iga teist sisulehte. See on lihtsalt menüüvalik. Piisab klikist ja leht on avalikkuse eest peidetud.

Kui te nüüd kavatsete maksta kõige selle eest veel mitusada eurot, siis meilt saate need teenused peale kauba.

Kodulehtede valmistamine eeldab põhjalikku teenuste selgitamist, mille eest tasu küsitakse, mis on põhjendatud ning mis ei ole. Küsimuste korral, võtke meiega ühendust, anname teile tasuta konsultatsiooni.


Uuelt kodulehelt leiate täpsemat infot meie teenuste kohta
ning saate tutvuda tehtud töödega.
Vaata edasi siit: www.interneti-turundus.org


Kodulehe tegemine


Kommentaarid: 0

Email again:

Lisa kommentaar