16. sept "otsingumootoritele optimeeritud"

Kui kodulehe tegijad lubavad, et nende koduleht on otsingumootoritele optimeeritud, siis tegemist on sulaselge valega. Ainuüksi selline väide, et  koduleht on juba otsingumootoritele optimeeritud, näitab "tegijate" puudulikke teadmisi internetiturundusest.


Kodulehtede valmistajate vahel on väga tihe konkurents, kust leiab  nn tegijaid seinast seina ja kuivõrd üks tavaline inimene enamasti ei tea mida ikkagi tähendab otsingumootoritele optimeeritud koduleht; aga on nähtavasti midagi  kuskilt lugenud või kuulnud et seda on vaja teha, siis ta satub kergesti  susserdajate lõksu, eriti juhul, kui ta ei süvene ja ei  konsulteeri enne kodulehe tellimist, mida ta saab ja mida tähendab tegelikult otsingumootoritele optimeeritud koduleht.

Kindlasti ei saa mitte ükski kodulehe pakkuja väita, et nende poolt pakutud kodulehed on otsingumootoritele optimeeritud nagu järgnevalt pildilt näha võite.

veebirakendused on otsingumootoritele optimeeritud SEO
Selline väide on kirjutatud kas võhikute poolt või lihtsalt valetatakse suu ja silmad täis. Sõna "proffesionaalne" räägib enda eest kui professionaalne on teenus.

Ükski koduleht ei ole iseenesest otsingumootoritele optimeeritud, vaid iga kodulehe arhitektuur tuleb üles ehitada nullist,  kus tuleb  töötada välja struktuur, sisulehed lõpuks optimeerida ning tegeleda SEO-ga ka edaspidi, kui soovitakse oma positsiooni kindlustada otsingutulemuste järjestuse SERP-lehel. Aga lubada et "veebirakendused on otsingumootoritele optimeeritud (SEO)," on tegemist kas  vastutustundetute kelmide või SEO võhikutega.

Selles mõttes puutume meie iga päev kokku susserdajate poolt nö SEO saanud kodulehtedega, kuna lehed ei anna soovitud tulemusi, siis tuleb vale varem või hiljem välja, saidid on ju tegelikult otsingumootoritele optimeerimata, tehtud asjatundmatult, nn itimeeste poolt. Kahjuks oleme sattunud ka väga suurte tegijate poolt tehtud saitide otsa, mis küll ei tohiks olla optimeerimata, kuid siiski on.

Et mitte sattuda SEO ohvriks, on vaja enne kodulehe tegemist kindlasti võtta ühendust internetiturunduse konsultandiga. Paljud firmad annavad tasuta nõu. Ka meie esimene konsultatsioon on tasuta, mis ei kohusta klienti mitte millekski. Kuid annab väärtuslikud juhiseid suurte vigade vältimiseks, et hiljem ei peaks kodulehte ümber tegema ja te saate ikka seda, mida te tellisite. See aitab hoiduda kelmidest, kes väidavad et teie koduleht on otsingumootoritele optimeeritud, kuigi tegelikult ei ole. Te ei pruugi seda teadagi, et teid veeti  ninapidi ning ilmselt mõtlete: miks e-pood ebaõnnestub? Kinnitame teile, et neti kubiseb sellistest kodulehtedest. Vahest kui me mõne saidi avame, siis tekib tahtmine see kohe kinni panna, nii lootusetu on see sait.

Aga sellised konsultatsioonid, kus teile öeldakse või kirjutatakse kodulehel "hind on 900 krooni" on ilmselgelt maha visatud raha, sest üksi asjatundja ei saa teile lambist öelda mis SEO maksab.

SEO hind kujuneb välja töö keerukusest ja kodulehe mahust ning ajast, mis selle tegemiseks kulub. Selles mõttes ka meie ei saa teile öelda kohe, mis SEO maksab, vaid peame enne uurima teie veebilehte ja siis tegema kalkulatsioonid. Samas meil on ka tunni hind, kuid SEO tööd on erineva raskusastmega ja nõuavad sageli rohkem aega kui esialgu oli plaanitud. Seetõttu tunni alusel läheb töö kallimaks kui teha SEO turundus fikseeritud hinnaga. Nii on teile soodsam. Meie poolt tehtud SEO hind on fikseeritud.

Mis puudutab garantiisid, siis kui keegi väidab et "garanteerime, et optimeerimise tulemusena tõuseb kodulehe külastatavus" siis ta tegelikult ei blufigi, kuid mis kasu te sellest saate, kui teie kodulehel ikkagi ostjaid pole. Või on see kunstlikult, saavutatud trikkide abil, spämm-tehnikas, mis võib teie lehe hoopis kukutada.

garanteerime et optimeerimise tulemusena tõuseb sinu kodulehe külastatavus

Sellist garantiid te ei vaja. Otsingumootoritele optimeerimise eesmärk ei ole kodulehe külastatavuse tõstmine. Seda saab teha ka muul viisil. Otsingumootoritele optimeeritud koduleht toob kohale kvaliteetsed kliendid. Kes teavad, mida nad vajavad (otsivad) ja on valmis seda ostma. Teil on vaja olla vaid  õigel positsioonil ehk nähtav. Ütleks nii, et need on kuldaväärt kliendid. Siis küsige julgesti garantii pakkujalt raha tagasi.  Sest teile tehtud SEO on ebaprofessionaalne. Teil on selleks täielik õigus.

Lisaks lugemist:
SEO otsingumootoritele optimeerimine

Siit saate konsultatsiooni tasuta

Bookmark and Share

Kommentaarid: 0

Email again:

Lisa kommentaar