28. nov Delfi.ee möödus NETI.ee kataloogist

TNS Metrixi iganädalane veebilehtede külastatavuse statistika alusel vahetus eelmisel nädalal esikoht.


Portaal Delfi.ee möödus Neti.ee kataloogist


TNS Metrixi iganädalane veebilehtede külastatavuse statistika 47-nädala andmete alusel edetabelit aastaid juhtinud NETI.ee kataloog kaotas esikoha, uus liider on Delfi.ee. Vahe 47. nädalal oli 31 994 unikaalset külastajat Delfi kasuks.

Seda oli ka oodata - juba pikemat aega, kuna Delfi suutis oma positsiooni püsivalt parandada ja oli vaid aja küsimus, millal turg saab uue liidri.

Delfi.ee edestas Neti.ee kataloogi 47. nädalal 2011 TNS Metrix Emori andmetel

Ka  Internetiturundus OÜ fännilehel tehtud prognoosid osutusid paikapidavaks. Väitsime, et Delfi möödub Netist veel selle aasta novembris. Nüüd on see juhtunud. Mis saab edasi?! Esiteks: palju õnne uuele liidrile!

Palju õnne Delfi!


Palju edu kogu Delfi portaalile! Kuid kerge ei saa see olema, kuna tagant läheneb hirmuäratavalt võimas konkurent Postimees. Lähiaastate reklaamiturg jaotub nende kahe meediahiiglase vahel, rahaliselt ta seda juba ongi, kuigi külastatavuse nimel peab Postimees veel kõvasti tööd tegema, et konkureerida 2. koha nimel.

Eesti Meedia kontserni Postimehe edu põhjust tuleb otsida eelkõige Norrast, kuna Postimees kuulub põhjamaade suurimale meediakontsernile Schibsted. Tegemist on äärmiselt tugeva sünergiaga, millega Delfil tuleb rinda pista ja päevast päeva oma positsiooni nimel võistelda. Kerge see ei saa olema, aga kindlasti põnev väljakutse ka kõrvalt vaatajale. 

Kuna Neti.ee on olnud püsivas languses, siis antud juhul ei ole tegu lihtsalt Delfi ajutise saavutusega. Neti kataloogi languse põhjused on sügavamad, mis osalt on tingitud tarbija käitumise muutumisest. Lõputu firmanimekiri linkide kujul pole täna enam atraktiivne mudel, pigem väsitav ja tüütu. Google.ee turule tulek lõi internetikasutajale atraktiivsema võimaluse kui seda on lihtsalt üks firmade kataloog.

Vaata andmeid otse TNS Metrix veebilehelt.

Lisaks lugemist: NETI.ee kataloogi kiire allakäikBookmark and Share

Kommentaarid: 0

Email again:

Lisa kommentaar