13. märts Google.ee arengud

Google algoritm uueneb lähipäevadel oluliselt.

Google.ee arengud


Käesoleval aasta alguses tegi Google üsna kaaluka muudatuse (17.01 Panda update), mis pidi parandama otsingu kvaliteeti, kuid nähtavasti ei ole Google tulemustega rahul ja ilmselt ka Google otsingumootori kasutajad. Samas Google algoritm on olnud püsivas muutuses juba mitu aastat ja kas siinkohal saabki rääkida sellest, et nüüd on see lõpuks valmis, see õige mudel, mis toimib hästi. Pigem võime näha, et Google viib sisse üha uusi algoritmi uuendusi, ja mida aeg edasi, seda nähtavam on nende muudatuste mõju otsingutulemustes, küll aga ei suudeta endiselt võidelda spämmijate vastu.

Matt Cutts avaldas teate, et uus Penguin ja Panda update on peaagu valmis ja see uuendus puudutab ka lingivõrke, mis tähendab seda, et eesmärk on kahandada otsingutulemustega manipuleerimist linkide abil ning Google peab seda probleemi siiski oluliseks. Saab näha, kuidas uus algoritm toimima hakkab ja mida see muudab. Kas see tegelikult toob oodatud tulemused paremuse suunas. Hetkel omab linkide spämm veel tähtsat rolli, millega saab suuresti mõjutada veebilehe positsioone, kuna Google algoritmi mudelis on linkidel kaalukas osatähtsus.

Matt teatas, et Panda algoritm uueneb sellel nädalal, nähtavasti 16. märtsil või esmaspäeval, 18. märtsil. Seetõttu tuleks kindlasti üle vaadata oma veebilehe positsioonid järgmisel nädalal ja pärast seda, kui veebilehed on repositsioneeritud. Kellel on lingid lingibörssidel, tuleks need kindlasti eemaldada esimesel võimalusel, et vältida sellega kaasnevaid Google sanktsioone ning säilitada oma kodulehe usaldusväärsus.

Kindlasti soovitame fikseerida oma kodulehe positsioonid ja võrrelda neid uute positsioonidega järgmise nädala keskel või pärast seda. Soovitav on analüüsida ka toimunud sündmusi, et viia sisse õiged muudatused. Edu!Bookmark and Share

Kommentaarid: 0

Email again:

Lisa kommentaar