03. okt Google penalty

Kui teie veebileht saab Google penalti, siis kaasneb sellega pikaajaline tagasilöök.


Google penalty


John Mueller (Googlest)
John Mueller (Googlest) selgitab, miks pärast Google penaltit karistatud veebileht ei saa enam vana positsiooni pingereas. Isegi siis, kui karistus on tühistatud, on penalti saanud veebilehe positsioon Google otsingutulemuses halb.

Mida on hea teada, seoses Google penaltiga?

1. Google muudab ära karistuse, kui te võtate midagi ette


Selleks, et Google eemaldaks veebilehe karistuse, peab veebilehe omanik eemaldama need elemendid, mis tõid kaasa penalti:

"After re-evaluating [a] site’s backlinks we are able to partially revoke a manual action. There are still inorganic links pointing to your site that we have taken action on. Once you’ve been able to make further progress in getting these links removed, please reply to this email with the details of your clean-up effort."

2. Karistuse eemaldamine ei tähenda kodulehe positsiooni taastamist Google pingereas


Kui teie veebileht on saanud penalti, siis te ei saa tagasi oma vana kohta pingereas, isegi siis, kui karistus on tühistatud. Google esindaja John Mueller nimetab mitu põhjust:
  1. Eelnev kõrge pingerida ei olnud põhjendatud. Ebaloomulikud lingid ei loe enam. Kui veebil ei ole teisi, häid ja loomulike backlinke, siis see ei saa enam kõrget kohta tagasi: "The primary manual action that is affecting your site is that these unnatural links are being ignored. Yes, when links that were once counted in your ranking are no longer counted and never will be counted in the future, that will have an impact on your rankings for a long time."
  2. Lisaks teised tegurid, mis mõjutavad kodulehe positsiooni Googles. Google kasutab üle 200 erineva signaali, et arvutada veebilehe positsioon Google SERP-lehel. Nüüd, ebaloomulikud lingid ei loe enam, kodulehe olukorda mõjutavad muud signaalid: "Keep in mind that the manual action here might not be the strongest element affecting your site's performance, we use over 200 factors."

Mida see tähendab teie kodulehe jaoks?


Kui te kasutate rämpsposti tööriistu, mis kunstlikult suurendavad/hoiavad linkide arvu, siis see ei tööta enam ja nende linkide soetajaid karistatakse, kui te kasutate neid vahendeid. Näiteks tööriistad, mis aitavad teil automaatselt luua, hoida linke kodulehtedel, foorumites, sisestada kommentaar-linke blogidesse jt. Vältige neid vahendeid, kui te ei taha riskida oma kodulehe positsiooniga Google pingereas.

Kui soovite saada kõrget positsiooni, siis kasutage kodulehe optimeerimise meetodeid, mis on kooskõlas Google'i nõuetega.

See võtab kauem aega, et saada kõrge koht, aga see on kindla peale minek ja tähendab optimeerimisel seda, et tuleb kasutada üksnes nn White Hat SEO meetodit, mis otsingumootorite poolt on aktsepteeritud.

Ärge uskuge kodulehe optimeerijaid (isegi mitte neid, kelle sait võib olla esimene), kes väidab teile, et nende lingisüsteemid, lingibörsid ja need backlingid on lollikindlad, põhjendades, et "Google ei suuda tuvastada seoseid ja vaadake, meie kliendid on seetõttu esimesed". Pärast seda, kui need kodulehed saavad penalti, on juba lootusetult hilja. Penalti tagajärjel jääb see veebileht pikaks ajaks tahaplaanile nö varupingile istuma. Ei ole teada kui kauaks. See jutt puudutab kõiki neid veebilehe omanikke, kelle lingid tekivad (mistahes) automatiseeritud süsteemi abil. Google aktsepteerib vaid loomulikke linke ja meetodeid.

Samuti ei ole teada, kas Google indeks sisaldab "musta ajalugu" (registrit), signaale eelnevatest karistustest, mistõttu võib veebilehele jääda "märk külge" ja te ei saa seda enam maha. Google areneb pidevalt ja teeb suuri pingutusi selleks, et vähendada ebaausate SEO firmade ja võtete mõju kodulehe optimeerimisel, et tõsta esile kvaliteetseid veebilehti ja pakkuda otsingu kasutajale head kogemust.Bookmark and Share

Kommentaarid: 0

Email again:

Lisa kommentaar