27. aug Google Sandbox effect - vananemise filter

Kuidas mõjutab Google Sandbox effect teie uue kodulehe nähtavust?


Google Sandbox effect ehk vananemise filter või "aging filter" või "age factor for new sites" või "agging delay" või nn liivakasti efekt ehk "Google sandbox effect", siis kõik need internetiturunduses levinud terminid räägivad ühest ja samast teooriast, et uued veebilehed peavad ootama 6 kuni 8 kuud enne, kui need saavad Google poolt kõrgemad hinded.

Vananemise filter mõjutab kõige enam neid uusi kodulehti kes soovivad konkureerida märksõnadega, mille pärast käib juba väga tihe rebimine esikümne seas. Tõepoolest, siis te ei saa ka väga hästi koostatud ja asjakohase uue kodulehe eest kõrgemaid kohti otsingumootori otsingutulemuste järjestuses võrreldes nö vanakestega

See vanuse tegur on Google vastus mini-võrkudele ja teistele  internetiturunduse strateegiatele, mille eesmärk on kunstlikult ja kiiresti tõsta kodulehe populaarsust. Kodulehe jõudmist SERP järjestuse esilehele mõjutab eelkõige teie backlinks´ide kogus, mida enam ja asjakohasemad need on, seda enam positsioon paraneb.

Võime teile kinnitada et iga link, kas see on mini-võrku "lülitatud" või mitte, mõjutab igal juhul SERP järjestust. Kas konkreetsel juhul koht paraneb, see sõltub palju ka muudest teguritest, näiteks kui palju linke on kogunud selle märksõna pärast konkureerivad veebilehed. Samas te ei vaja sadu linke kui teil on asjakohasem sisu kui konkurendil. Sisu on kõige tähtsam Google jaoks. Mida see tähendab?

Näiteks meie oleme koostanud sisulehed ja saanud kohe kõrge hinde vaid paari päeva jooksul, kuni Google käivitas uue Caffeine algoritmi, siis muutus nn vananemise filter silmaga nähtamatuks. Enne uut algotitmi hinnati uued lehed ümber mõne päeva jooksul. Näiteks meie koostatud leht sai hindeks PR 7, siis mõne päeva pärast oli see ära muudetud ja PR 0. Uue algoritmiga näitab kohe 0. Kuid selle tõttu need ei kukkunud SERP järjestuses! Selles ei muutunud midagi. Võime tõdeda, et ei juhtugi midagi. Pigem on vastupidi. Need lehed on vahepeal linke juurde kogunud ja üha enam oma positsiooni parandanud, kuid PR on ikka veel 0. Tasapisi need lehed tõusevad koha või kahe võrra Google Top 10 seas.

Mida me soovitame teha?


Mitte midagi. Teil ei ole midagi valesti. Aeg on faktor!
  • Kui märksõnad on väga populaarsed, suunake fookus võtmesõna asemel fraaside otsingumootoritele optimeerimise peale. See tähendab, lisage märksõnadele asjakohaseid sõnu, mis esinevad koos võtmesõnaga. Siis te vähemasti saavutate kõrged kohad täpsema otsingutulemuste puhul. Näiteks ärge optimeerige "auto varuosad", vaid valige "auto varuosade müük" või "auto varuosade kaubamaja" või  "auto varuosade pood" või "auto varuosade kataloog" jt. Ehk kasutage pikemaid fraase. 6-8 kuu pärast saate ka koha, mida te väärite ainult võtmesõna alusel "auto varuosad" juhul, kui teie viited on just "auto varuosad". 
  • Koguge linke, need tõstavad positsiooni ka vananemise filtri ajal. PR ei tõuse, kuid SERP tulemust mõjutab iga asjakohane link!
  • Planeerige uus koduleht. Kui teil on plaanis teha uus domeen, siis registreerige see võimalikult varakult, sest vananemise filter hakkab tiksuma. Tehke kasvõi tasuta koduleht (Pange teade "Sisu lisamisel"). Hoidke seda varjus või salajas. Kuid lisage ka mõned lingid sellele. Viidake mõne blogi abil uuele blank-saidile. Umbes 6-8 kuu pärast saate ka kõrged hinded, PR täpselt nii, nagu te tegelikult väärite. Siis te väldite viivitust! Saate kiire hüppe üles! Ps. Kõik alamdomeenid arvestatakse põhidomeeni koosseisu.
  • MSN, Yahoo ei ole viivitust lisanud, seni saate keskenduda teistele otsingumootoritele.
backlinks msn yahoo google
  • AdWords kasutamine on seni alternatiivne võimalus olla SERP järjestuse kõrval nähtav. Hiljem, kui te olete orgaanilise otsingutulemuse esilehel, te tegelikult ei vajagi AdWords kui vaid kampaania puhul.
Google annab teie saidile väärika koha - mida see väärib, lihtsalt "andke" talle aega.

Bookmark and Share

Kommentaarid: 0

Email again:

Lisa kommentaar