09. apr Kiire internet

Kui kiire on firmade reklaamitud "kiire internet" tegelikult?


Kiire internet. Kas ikka tõesti kiire???


Tegime Googles päringu "kiire internet" (k.a Google tasulised reklaamid) ja vaatasime huvi pärast, millised on internetiühenduse hinnad ja kiirused, mida ettevõtted lubavad oma pakettides. Siinkohal nendest põgus ülevaade. Aga paneme "kiire interneti" kohale kohe kolm küsimärki. Miks? Kas need on ikka piisavalt jõulised, ei usu! Lisame ühe kiirusetesti tulemused, mis ületab kiiruse poolest kõiki nimepidi allpool märgitud ettevõtteid, aga maksab vähem. Seejuures ei reklaamita seda kui kiire internet.

Siin see on:
kiire internet

Interneti allalaadimise kiirus 20,35 Mbit/sekundis. Paketis märgitud 19,9 Mbit/s, seega ettevõte annab reaalselt rohkem kui lubab.

Ettevõttete internetiühenduse kiirused ja hinnad


Nüüd võrdluseks paketid, mille allalaadimise kiirus jääb 8 kuni 12 Mbit vahele. Arvatavasti ei saa nende kasutaja reaalselt lubatud kiirust? Näiteks elisa puhul märgitakse kuni 8 Mbit/s.

Diil, 4G puhul kiirus vaid 8 Mbit/s ja hind 13€/kuus
Pildil: Diil, 4G puhul kiirus vaid 8 Mbit/s ja hind 13€/kuus.

elion, pakett Internet 12/1 kiirus 12 Mbit/s hind 20€/kuus
Pildil: Elion, pakett Internet 12/1 kiirus 12 Mbit/s hind 20€/kuus.


elion, kiirus kuni 8 Mbit/s ja hind 13€/kuus
Pildil: Elisa, kiirus kuni 8 Mbit/s ja hind 13€/kuus.


emt, 4G kiirus vaid 10 Mbit/s ja hind 20.48€/kuus
Pildil: Emt, 4G kiirus vaid 10 Mbit/s ja hind koguni 20.48€/kuus.Pildil: Starman, M pakett, 10 Mbit/s ja hind 15.99€/kuus.

Nagu näha internetiühenduse hinnad on seinast seina, mis ühel maksab üle 20€ kuus, on turul saada ka 15.99€ eest või kui lepite 8 Mbit/s tuleb välja käia 13€. Meie testis proovitud meile teada ettevõtte internetiühenduse kiirus on aga 2 korda kiirem ja paraku ka nendest soodsam. Sestap tasub ringi vaadata ja uurida, millist kiirust teie läheduses võimalik saada on ja siis valida parim. Edu! 


Kommentaarid: 0

Email again:

Lisa kommentaar