18. mai Kodulehe külastatavus

Millest sõltub kodulehe külastatavus?


Kodulehe külastatavus


Peamiselt jagatakse veebiliiklus kolme gruppi: otsingumootoritest (search traffic),  viited veebilehtedelt (referral traffic) ja otsekülastused (direct traffic). Kuid külastuste hulk ja kvaliteet sõltub sellest, kas veebileht on optimeeritud või ei ole.

  • Kui veebileht ei ole optimeeritud, siis veebiliiklus on juhuslik ja napp. Mis tähendab seda, et suurem osa otsingumootorite poolt tekitatud veebiliiklusest läheb kõrvalt mööda ning langeb teiste veebilehtede arvele. Igal juhul keegi saab selle veebiliikluse, aga mitte optimeerimata koduleht.
  • Kui koduleht on optimeeritud, siis kodulehe külastused on püsiva loomuga, regulaarsed, kus erinevad inimesed tulevad veebilehele teie poolt soovitud märksõnade abil.

Kui te analüüsite kodulehe märksõnu, siis teatud märksõnad korduvad, kuid regulaarselt korduvad märksõnad on selle kodulehe võtmesõnad, kuna need moodustavad olulise osa orgaanilise otsingu poolt tekitatud veebiliiklusest. Otsingumootorid toovad kodulehele veebiliiklust ja aitavad seda tõsta. Kui palju mõjutab külastust otsingumootor, sõltub teie turunduse strateegiast, mis oleneb paljuski sellest, milliseid internetiturunduse meetmeid te kasutate ja kui sageli.


kodulehe külastatavus

 

Otsingmootorid annavad veebilehele olulise osa veebiliiklusest. Kui teie koduleht on optimeeritud, siis sel juhul langeb otsingumootorite arvele enamus veebiliiklusest. Kui teil on palju viiteid, siis sellele vaatamata toob otsingumootor olulise osa veebiliiklusest. Tipptasemel optimeeritud kodulehe veebiliiklus otsingumootoritest võib ulatuda üle 70ne protsendi, vahel kuni 90%.

 


Bookmark and Share

Kommentaarid: 0

Email again:

Lisa kommentaar