27. mai Kodulehe liigid

24 enamlevinud kodulehe liiki.

Kodulehe liigid

Kodulehed võib liigitada kahte suurde kategooriasse:
  • staatilised
  • interaktiivsed
Staatilised lehed jäädvustavad küll teavet, kuid ei võimalda vahetut suhtlemist.

Interaktiivsete kodulehtede alla liigitatakse Web 2.0 lehed, mille omanikud võimaldavad kasutajatel vahetult suhelda interaktiivselt, mitmel erineval viisil. Internetis on palju erinevaid veebilehti, mis on spetsialiseerunud selle sisu ja kasutamise poolest, mida ei saagi otseselt liigitada ühegi alla.

Siinkohal valik kodulehti, mida iseloomustab ühine kasutamise eesmärk või veebisisu:

Kodulehe liik

Affliate kodulehed, mille eesmärk on müüa teiste kaupa, koduleht teenib komisjonitasu.
Arhiiv internetis kui koduleht, mille eesmärk on säilitada väärtuslikku teavet.
Attack-veebid, mis on loodud spetsiaalselt pahaaimamatu kasutaja ründamiseks, kus halva viirusetõrje tõttu laaditakse külastaja arvutisse pahavara.
Blogid ehk ajaveebid on internetipäevikud mõtete avaldamiseks, mis võivad sisaldada interaktiivset foorumit. Professionaalsed blogid on üles ehitatud sisuturunduse põhimõttel veebi abil raha teenimiseks. 
Brändi lehed tavaliselt ei ole loodud interaktiivseks, vaid sellise lehe eesmärk on brändi ehitamine ja tugevdada turul brändi positsiooni.
Foorum on leht, kus kasutajad saavad postitada teemasid ja toimub arutelu.
Informatsiooni leht - enamik veebilehti on just seda tüüpi veebilehed, kus paljud neist ei ole tingimata ka kaubanduslikud.
Kliki ja anneta lehed, mis võimaldavad külastajatel teha annetusi näiteks klikkides nuppu ja vastates õigel küsimusel, näiteks veebid Freerice või The Hunger Site. Kogutud raha tavaliselt annetatakse heategevusele.
Kommuuni veebid on veebilehed, kus sarnase huviga isikud saavad omavahel suhelda, chattida või teha postitusi teadetetahvlile. Näiteks Eneta kommuun, aga ka suured sotsiaalvõrgustikud kui seda on Myspace.
Korporatiivne kodulehekülg pakub taustainformatsiooni suuremast organisatsioonist või äriettevõttest, millel avaldatakse majandustulemused, börsiteated ja tehakse teatavaks juhtkonna otsused jt. Näiteks põhjamaade meediagigant Schibsted.
Kuulsuse leht on mõne tuntud inimese fännileht, millel fännid koguvad ja vahetavad teavet isikust ja tema tegemistest.
Kuulutusportaal on reklaamiveeb, ostu- ja müügikuulutuste avaldamiseks.
Meediaveeb võimaldab kasutajatel laadida üles muusika, videofaile või pilte ja neid näidata. Tuntumad on YouTube, Flickr.
Mikroblogi on lihtne ja lühidalt blogimise veebileht, mille kasutamine on piiratud kindla tähemärkide arvuga.
Mänguvõrk võimaldab kasutajatel mängida online mänge internetis.
Otsingumootor on internetipõhine otsing ja süsteem teatud info kogumiseks ja kasutajatele vahendamiseks.
Phishing site on informatsiooni kogumise veebileht, isikuandmete, kasutaja parooli, krediitkaardi ja teiste tundlike andmete püüdmiseks.
Scraper site on leht, enamasti blogi, millel levitatakse kopeeritud teavet autoriõiguste vastaselt. Veebi eesmärk on teenida reklaamitulu.
Sisuveebid on lehed, mille eesmärk on luua ja levitada originaalsisu.
Sotsiaalne järjehoidja on leht, mille kasutajad saavad infot jagada, hääletada ja kommenteerida. Näiteks StumbleUpon, Digg jt.
Sotsiaalvõrgustik on veebileht, mille kasutajad saavad ise luua sisu, hääletada ja jagada teavet ning üksteisega suhelda interaktiivselt.
Tutvumissaidid on veebilehed, millel kasutajad jagavad infot tutvumise eesmärgil ja suhete loomiseks. Näiteks eHarmony või match.com
Uudisteportaal on uudiste avalikkusele kommunikeerimise veebileht.
Veebigalerii on spetsiaalselt loodud leht piltide eksponeerimiseks, mis võib olla fotogalerii, kunstigalerii või kaubanduslik galerii.
Webmail on veebileht, mis vahendab e-posti ja teenuseid.



Bookmark and Share

Kommentaarid: 0

Email again:

Lisa kommentaar