06. okt Kodulehe uuendamine

Kas teie koduleht vajab uuendust?


Kodulehe uuendamine


Kuidas te reageerite uuendustele? Kas see meeldib või ei meeldi?

Kodulehe uuendamiseks ei ole kuldset keskteed, aga interneti kasutaja eelistab pigem uuenevat kodulehte kui vihkab muudatust kodulehel. Huvitaval kombel tekitab kodulehe uuendamine takistusi mõlemale poolele.

Kui te ei tea mida teha, siis saate alustada küsimusest:
  • Kas  te olete pigem avatud uuendustele?
  • Või olete rahul sama asja säilitamisega? 
Üldjuhul värske info meeldib kõigile. Näiteks, kui te rakendate kodulehel liiga palju uuendusi, siis tarbijad ei suuda sammu pidada.

Kõige drastilisem uuendus toimus aastate eest Swedbank kodulehel, kui lihtsasti kasutav internetipank muudeti nn turundusportaaliks, kus iga pildike ja tekstijupike püüdis midagi öelda ja ahvatleda tarbima. Selline sait iseenesest on ju hea kahel tingimusel, kui tekst ja pildid uuenevad püsivalt ja funktsionaalsus tagatakse.

Panga turundus põhjendas muudatuse mõtet, kuid kasutajad ei saanud sellest aru. Uus kontseptsioon oli kõike muud kui kasutaja jaoks tehtud. Paljud kasutajad ei harjunudki ära Swedbanki eelmise versiooniga, kuivõrd funktsionaalsus muudeti  minimaalseks, nii nähtamatuks, kus navigeerimine toimus minilinkide abil mille fondi suurus oli 8 kui ma ei eksi, mida pidi tiku tulega taga otsima enne kasutama asumist, seejuures ebavajalikku püüti pähe määrida võimsate pealkirjade ja "õnne piltidega", mis tundusid naiivsed ja eluvõõrad.

Panga mõte ilmselt oli hoida inimesi saidil võimalikult kaua, kuid inimesed kasutavad panka eelkõige praktilistel kaalutlustel ja pank pole kunagi tarbija jaoks uudisteportaal, kus aega parajaks tehakse ja pilte vaadatakse.

Kes võitis, kes kaotas?


SEB kindlasti võitis sellest enam, kuna SEB sailitas mõistliku piiri funktsionaalsuse ja reklaami jagamise vahel. SEB internetipank võeti kiiresti omaks, seejuures Swedbank pidi pikalt vinduma. Kuidas sa ütled, tahtsime parimat, aga läks nii nagu läks. Pank ei saa uuendada oma saiti mitu korda aastas, see tekitaks umbusaldust.

kiirmenüü

Kuid õnneks siiski Swedbank otsustas uuendada oma internetipanka oluliselt kasutajasõbralikumaks ja nüüd võite juba mitu päeva kasutada normaalset navigatsiooniriba, kus font on mõistliku suurusega ja navigatsiooniriba lihtsa paigutusega, nn "minu kiirmenüü" (pildil) võimaldab finantsasjad kiiresti korraldada, mille pärast panka sisse logitakse. Swedbank puhul võttis küllalt palju aega, enne kui nad söandasid teha uuendused.

Kuigi tasakaalu leidmine on oluline ülesanne, siis tänase postituse lugejal on vaja vaadata kodulehte selle pilguga, kas oleks vaja uuendada oma veebilehte ja mida.

  • Esimene põhjus on see, kui teie sait ei täida oma praegust eesmärki.
See probleem ei ole teie viga, vaid võib tuleneda veebiarendajatest, sest paljud arendajad kasutavad halba koodi, mis ei võimalda teil konkureerida. See on tõsine märk ja sellisel puhul on parem lihtsalt alustama nullist, teha uus leht uuel platvormil.
  • Teiseks, kui teie koduleht kasutab elemente mis on ajast ja arust, siis on aeg uuendada. Kõik formaadid ei ole otsingumootorisõbralikud.
Mida aeg edasi, seda kriitilisemaks muutub vajadus olla otsingutulemuse top 10 seas. Kui teid ei ole Google top 10 seas, siis teid ei ole olemas. Mida aeg edasi, seda raskem on saada top 10 hulka, kohtade arv on ju piiratud, ligi 80% - s.t enamus otsingumootori kasutajatest ei lähe kunagi kaugemale kui otsingutulemuse esileht, st ei vaata lehte nr 2. Otsitu on juba esilehel. 
  • Kolmas märk. Teie koduleht on ajast maas kui külastajad tervitavad Flash intro. Miks? See põhjustab aeglase laadimise ja ühilduvuse probleeme, te ei konkureeri kiirematega. Selline pealetükkiv "efekt" tekitab tülgastust ja on tehtud kõike muud kui kliendi pärast ning tema paremaks teenindamiseks.
  • Kas teie kodulehel on sotsiaalsmeedia turunduse võimalused. Mõned inimesed võivad öelda, et sotsiaalne meedia ei mängi rolli minu tegevusvaldkonnas. Kuid kasutajad räägivad sotsiaalvõrgustikes absoluutselt kõigest.
  • Viiendaks, kui teie veebilehel ei ole multimeedia võimalusi loodud  juhul, kui seda eeldab sihtrühm, siis võib puudumine põhjustada äri langust. Noor tarbija eelistab nn edevaid lahendusi. Tarbijad tahavad võimalust kasutada kõike oma mobiilides ja kus iganes võimalik on.
  • Samuti, kui teil on aegunud disain, siis ilmselt on vaja kodulehele kohandusi või teha nn makeover. Kujundust tuleb teha kooskõlas saidi eesmärgiga. Kui tarbijal on võimalus valida kahe toote vahel, siis ta eelistab toodet , mis on ilusas pakendis. "Pakend" on kodulehe disain, olgu visuaalselt nauditav.
Kui te ei tea kui tõhus kodulehe uuendamine on vajalik, siis võtke ühendust ja me anname teile kiiresti nõu, ideid ning pakume välja võimalusi milliseid meetmeid oleks mõistlik ette võtta ja mida pole ilmtingimata vaja ning võib uuendada hiljem.

Lisaks lugemist
Kodulehe tegemine
Tasuta eyetracking

Bookmark and Share

Kommentaarid: 0

Email again:

Lisa kommentaar