22. juuni Kui kaua võtab aega?

Kui kaua võtab aega, et saada Google otsingutulemuse esilehele?


Lugeja küsimus: Kui kaua võtab aega, et saada Google otsingutulemuse esilehele?

 

Esiteks. Kõige tähtsam on uslaldusväärsus. Teatud eelised on vanematel veebilehtedel (usaldusväärsus ei ole domeeni vanuse küsimus).  Kuskil ei ole kirjas, kui kaua võtab aega uue kodulehe jõudmine Google tippu. Aga meie kogemused kinnitavad vaid üht, et uue lehega jõuab esikümnesse umbes nädala jooksul pärast lehe avalikuks tegemist.

 

Sealt edasi läheb läheb aeglasemalt, mis sõltub usaldusväärsuse skoorist ja asjaoludest. Vanematel veebilehtedel õnnestub edasi liikuda kiiremini kui täiesti uutel kodulehtedel. Kuid Google ei riputata veebilehe külge kella nagu kellapommil, seetõttu küsimus pole ajas! Fakt on see, et iga kodulehe või märksõna puhul nõuab see protsess oma aja. Sageli pole vaja muud teha kui oodata, juhul kui kõik vajalik on juba tehtud. Samas parem on muudatused ühe korraga teha, kui alatasa kodulehte muuta. Miks? Kuna paranduste tegemine vähendab usaldusväärsust, sest lehel muudetakse sisu (see reegel ei kehti blogipostituse suhtes). Otsingumootorid jälgivad iga muudatust, aga kui veebilehte pidavalt muudetakse, siis otsingumootorid peavad paremaks jääda ootavale seisukohale ning kui mõnda aega pole parandusi tehtud, tõuseb taas usaldusväärsus ja tõuseb ka koht otsingutulemuse pingereas. Paremaks tegemine ei langeta teie positsiooni, kuigi te võite pingereast ära kaduda mõneks ajaks. Kui te pingereast välja kukute, siis see tähendab seda, et sellel ajal antakse teie lehele uus skoor ja positsioon ning vaadake pingerida järgmine päev uuesti.  Seetõttu tippu jõudmiseks ei vaja te aega, vaid tipptasemel SEO turundust ja õiget internetiturunduse strateegiat.

 

Fakt on see, et mõnikord esimeseks jõudmine võtab aega umbes pool aastat. Kuid see ei ole reegel ning kõik sõltub asjaoludest. Konkurentsivõimeliste märksõnade puhul tuleb rohkem pingutada, mitte kauem oodata!

 

Linkide kogumine ei ole oluline strateegia. Meie kogemused kinnitavad, et ilma linkideta jõuab koduleht esimeseks ja hõivab Google topis kuni 4 esimest kohta. See tähendab, et kõige tähtsam on kodulehe sisu!

 

Tasemel kodulehed ei vaja viiteid (backlinke). Samas on hea, kui teil  on portaalides linke, kust tuleb lisa-veebiliiklus. Aga te ei vaja tuhandeid linke, isegi mitte kolme linki, et jõuda Googles esimeseks! Paljud meie poolt tehtud veebilehe omanikud pole viiteid ühel või teisel põhjusel „kogunud“, aga nende kodulehed on Googles esimesed. Kuidas nad sinna jõudsid?


Ps. Suuremad muudatused nullivad ära PR-i, aga see ei mõjuta teie kohta Google pingereas.


Bookmark and Share

Kommentaarid: 0

Email again:

Lisa kommentaar