06. okt Kuidas jõuda Google pingeritta välisriikides?

Mida tuleb ette võtta, et saada välisriikide kliendid oma veebilehele.


Kuidas jõuda Google pingeritta välisriikides?


Mida tuleb ette võtta, et saada välisriikide kliendid oma veebilehele?


Kui te soovite oma tooteid müüa välisriikides, siis äärmiselt oluline on jõuda Google kohaliku otsingumootori pingejärjestusse. Google tulemused riigiti erinevad oluliselt. Tähtis on aru saada, kuidas Google otsing toimib olukorras, kui keegi otsib näiteks Eesti kohta infot, aga kasutab selleks Google.com otsingut.

Miks sa peaskid olema kohaliku Google otsingus?


Google suunab Google.com kasutaja IP-aadressi alusel kohaliku Google otsingumootorisse.

Näiteks kui soomlane otsib märksõna "Tallinn", siis vahet ei ole, kas ta kasutab Google.com või Google.fi, ta suunatakse edasi Google.ee otsingutulemuste juurde ning kuvatakse neid. Sama reegel käivutub siis, kui keegi kasutab eesti keelset märksõna. Sisuliselt pakub Google välja Google.ee otsingutulemused. Kui te positsioneerite Eestis, siis te ei vaja positsiooni Google.com otsingus. Aga kui te soovite välistada kohaliku otsingu, siis tuleb selleks teha terve rida muudatusi, et Google ei tuvastaks teid kui Eesti ettevõtet. See on võimalik. Google suunab Google.com kasutaja IP-aadressi alusel, seetõttu esimene on Google.ee  Pildil: Google suunab Google.com kasutaja IP-aadressi alusel, seetõttu esimene on just Google.ee

Kuidas Google otsingus peita oma identiteet?

  • muutke oma veebilehitseja töökeel
  • peitke ära oma arvuti IP-aadress
  • kustutage ära veebilehitseja ajalugu
Sellisel juhul te saate täiesti erinevad otsingutulemused.

Kuidas saada väliskliendid veebilehele?


Kui te soovite jõuda välisklientideni, peate veenduma eelkõige selles, et Google saab teie veebilehelt teavet, mis on suunatud sellele sihtriigile. Seda saavutada ei ole lihtne. Siin on palju pisiasju, mis võivad jääda märkamata, aga nimetame allpool peamised tegurid:
  1. Kasutage kohalikku domeeni. Kui te soovite kõrget paremusjärjestust Inglismaal, siis tuleb kindlasti kasutada domeeni co.uk. See võimaldab positsioneerida Google.co.uk pingereas.
  2. Võtke kohalik IP-aadress, mis asub soovitud sihtriigis. Kui te ei oma kohalikku domeeni. Näiteks kui teie veebiserver asub Rootsis, siis Google tõlgendab seda nii, et te olete suunatud Rootsi turule. Ps. Kui te kasutate Mozilla veebilehitsejat, siis suunake pilk veebiaadressile, mille paremal ääres kuvatakse riigi lippu, mis tähendab seda, kus paikneb server. Näiteks meie veebilehe puhul on Saksa lipp (Domain is hosted in Germany). Seega oleks meil üsna mugav siseneda Saksamaa sihtturule. Samas meie konkurendid ei oma eelist Eestis, kui neil on kohalik - Eesti IP-aadress. Miks? Loe p. 3.
  3. Teie veebileht peab olema tõlgitud sihtriigi tõlkebüroos. See on väga oluline tegur. Veel parem aga siis, kui teie back up on kohalikus keeles. Sest üks asi on see, mida te näitate avalikult, teine asi hoopis see, mida Google näeb teie köögipoolelt. Kui te kasutate erinevaid domeene, aga sama platvormi, siis tulekski võtta aega, et mitte ainult luua kohalik tõlge, vaid avada ka platvorm kohalikus keeles. Paljud platvormid võimaldavad seda. Haldamisel pole vahet, mis keeles platvorm on. See on umbes sama lihtne, kui näiteks liiklusõnnetuse teate vormistamine. Kui teil on kaasas eesti keelne blankett, siis te võite seda kasutada kogu Euroopas, sest kõigil lahtritel on sama tähendus igas riigis. Kui te kasutate "kohalikku" haldust, saate väga suure eelise! Ärge tõlkige oma sisulehti ümber Eestis, vaid tellige tõlked sihtriigi tõlkebüroodest. Ainult 1 tähemärk võib mõjutada paremusjärjestust ja minna teile maksma kõrge positsiooni. Te mõtlete, et teil on sama hea leht, aga tegelik põhjus on muus. Kui te kasutate termineid, mis ei ole kasutusel kohalikul sihtturul (nt ameerika vs briti), siis teid arvatakse nö "immigrantide" sekka. Google saab aru, et te pole kohalik. Kui te tahate äri ajada võrokatega, siis parim viis selleks on võro kiil. Kui seto kasutab Googles kohalikku murrakut, siis otseloomulikult saab ta seda, mida ta küsib Googlelt. Nii on igal pool. Keel on väga oluline tegur, kuidas Google reastab tulemused.
  4. Lisaks eeltoodule on väga oluline, kas teie reaalne asukoht on kohalik? Seega peab teil olema kohalik postiaadress. Kasutage Google Maps´i oma veebilehel ja näidake reaalselt firma asukoht, tänav ja maja. Seega annate Googlele teada, et te reaalselt asute ja tegutsete sihtriigis. Sama aadress peab olema ka jaluses. Sest kui te jaluses näitate Eestit, siis Google ei võta teid enne tõsiselt, kuni te ise ei määra täpselt, kus te tahate asuda. Ärge siis laske ilma põhjuseta Googlel oodata ega andke neile kahtlemiseks põhjust.
Ülaltoodud nipid muudavad dramaatiliselt teie veebilehe positsiooni kohaliku sihtriigi Googles.

Täpsema info või teenuse saamiseks pöörduge otse meie poole, meie: kontaktid



Bookmark and Share

Kommentaarid: 0

Email again:

Lisa kommentaar