16. aug Kuidas kaitsta kodulehe väärtuslikku sisu?

Sõltumatu uuringu Sofrwarestest andmetel on Copyscape kõige populaarsem internetipõhine tööriist, mis aitab avastada kodulehe sisu kopeerimist.


Miks on vaja üldse kaitsta oma kodulehe sisu?

Võibolla te mõtlete, et teil ei olegi midagi nii väärtuslikku, mida saaks teie vastu ära kasutada. Kuid väärtuslik ei ole ainult kaubamärgiga kaitstud omand.

Näiteks. Oletame et teil on väga hea kodulehe sisu, kuid te müüte sarnast toodet  mida müüb ka konkurent. Konkurendi koduleht ei tule välja otsingutulemustes. Teie  koduleht on Google esilehel ja äri läheb hästi. Konkurendil võib toode olla palju odavam, aga kuna ta ei ole nähtav, siis  konkurendi odav hind ei mõjuta kuidagi teie müügitulemust.  Seetõttu tuleb konkurendil saada teie veebiliiklus oma kodulehele. See on väga lihtne.

Konkurent kopeerib teie kodulehe sisu ja paneb selle üles uue kujundusega.  Otsingumootor indekseerib uue kodulehe ja järjestab selle SERP-tulemuse kõrgel kohal, külastajad "suunatakse ümber".  Veel enne, kui te pettuse avastate, on teile jõutud  tekitada märkimisväärse kahju. Te ei pruugi seda isegi mitte aimata. Te lihtsalt mõtlete: huvitav, müük väheneb, aga ilm on ju ilus ja inimesed puhkavad.

Internetis on tuhandeid kopeeritud kodulehti. Ka  Eestis on neid väga palju. Kuid otsingumootorid peavad täpset arvestust, milline koduleht ja mis sisu muudatus tehti. Kui teie leht kopeeritakse, siis on see kergesti avastatav, kuid mitte visuaalsel vaatlemisel. Silmaga ei pruugi seda näha.

Sellise varguseks toime panemiseks ei lähe vaja rohkem aega, kui  vaid paar päeva ning kogu veebiliiklus tõmmatakse ära teie kodulehelt konkurendi lehele. 

Kui te soovite teada, kas teie kodulehe väärtuslik sisu on kopeeritud, siis saate  seda teha otse interneti veebilehel Copyscape.com.

copyscape

Selleks tuleb sisestada kodulehe aadress ja paari sekundi jooksul kuvatakse teile tulemus. Juhul, kui teie kodulehe sisu on kuskil viidatud, siis kuvatakse selle kodulehe nimi ja näidatakse ära täpne lõik. Seda saate teha tasuta. Kuid arvestada tuleb piiranguga, et domeeni kohta kehtib kuulimiit. Kui me ei eksi, siis tasuta saate 5 korda kuus, kuid mitte palju rohkem.
copyshape maximum number of scans per month
Pärast kuulimiidi ületamist, kuvatakse teile punane tekst, kus soovitatakse soetada tasuline Premium pakett. Tasuline litsents võimaldab ka teksti analüüsi jt. Näiteks  aitab see teil vältida ka kopeerimist. Näiteks. Te saate materjalid või  toob selle teie töötaja. Te saate kontrollida, kas seda pole juba kellegi poolt avaldatud. 

Et mitte oodata ära järgmist kuud, siis  on võimalik tellida ka Copysentry teenus. See tähendab seda, et teie kodulehe kopeerimist jälgitakse iga päev ja koopiast saadetakse kohe e-post. Selline teenus on Premium paketiga võrreldes odav. Copysentry kuutasu on vaid 4,95 USD. Iseenesest 60 krooni kuus on väga mõistlik lahendus kõigile neile, kelle kodulehel pole palju sisu, kuid ta soovib kodulehe silma peal hoida sagedamini kui kuu. Oma kodulehe saate selleks sisestada siit Copysentry

Kui teie kodulehel on sadu sisulehti, mida te soovite jälgida või lisada, siis on mõistlik tellida tasuline Premium pakett. Enamasti piisab sellest, kui te korra kuus vaatate oma kodulehe üle. Samas üsna tihenevas konkurentsis on kuu väga pikk  periood ja selle aja jooksul võib kopeeritud kodulehe abil ajada kokku terve varanduse. Oleneb tootest.

Vaata videoklippi, kuidas Copyscape toimib.
Kodulehele saate panna ka bänneri "do not copy", et kodulehe sisul on kaitse.  Te saate valida ka mõõtude vahel. Värvide valik  jätab soovida, aga midagi siiski on. Kui te olete sobiva bänneri välja valinud, siis klikkige bänneril ja seejärel avaneb uus aken, kus on html kood. See tõstke oma kodulehele.

Bookmark and Share

Kommentaarid: 0

Email again:

Lisa kommentaar