05. mai Kuidas valida SEO partnerit

Kuidas valida SEO partnerit?


Kuidas valida SEO partnerit?


Et aru saada, kas agentuur pakub teile kvaliteetset SEO teenust ei piisa sellest, kui nende lehel on paar rida a´la mida tähendab SEO.

Esiteks te peate teadma, mida te selle raha eest saate; sest vale liigutus halvendab kodulehe positsiooni või paneb üldse varupingile. Kui teile öeldakse, et SEO on "salajane", siis pange toru hargile.

SEO tööd võivad olla regulaarsed, kuid sel juhul tuleb täpselt kokku leppida, mida regulaarselt tehakse, millised on meetmed ja taktika; mis eeldab, et enne tuleb koostada turundusstrateegia.

Kuid üks võimalik näitaja on agentuuri oma veebileht, selleks tuleks vaadata veebilehe lähtekoodi, kas seal kasutatakse spämm-tehnikat; siis tõenäoliselt tehakse seda ka teie lehel, ilma teie teadmata.

planb reklaamiagentuur veebilehelt leiab hidden text spämm-tehnika

Kas agentuur kasutab  optimeerimisel peidetud teksti (hidden text) või osaliselt peidetud teksti, nt pildil on tekst peaaegu taustaga sama värvi ehk peidetud tausta sisse.  Sageli peidetakse tekstid ka CSS tagi sisse.

Professionaalid ei kasuta spämm-tehnika elemente, vaid saavutavad tulemused  tasemel tehnika abil. Gooogle parandab püsivalt algoritmi, et vähendada ebaeetilise SEO mõju otsingutulemustes. On äärmiselt tõenäoline, et otsingumootorid karistavad sellist praktikat, kus koduleht saab penalti. Selline, ebaeetiline optimeerimine, võib anda lühiajalised tulemused; kuid on riskantne, kuna seab ohtu teie kodulehe, mis võidakse blokeerida otsingumootorite poolt.

Oluline on jälgida seda, kuidas SEO pakkuja kliendilehed on optimeeritud, mis on avalikud, silmaga nähtavad ja mõõdetavad tulemused. Näiteks lähete kodulehele ja proovite seda leida üles otsingumootori abil. Kindlasti ei anna see teile sajaprotsendilist vastust, millistele märksõnadele koduleht on välja optimeeritud, kuid näitab ära töö kvaliteedi.

Piisab sellest kui te saate paar viidet, kellele SEO on tehtud. Samas SEO müügimeeste parktika näitab tihti seda, et kui klient nõuab viiteid, siis ta ei tee temaga äri, et mitte otse välja öelda, me palkasime teise SEO ettevõtte. Siiski enamus SEO ettevõtteid annavad viited või on need teenusepakkuja kodulehel. Ka meil on viited mitmes kohas, millega saab tutvuda näiteks siit: kodulehe optimeerine või siit google top jt sisulehtedel.  

SEO võib olla kodulehe väline, kuid eelkõige tähendab see kodulehe optimeerimist, tehnikat, mis teostatakse just kodulehel. Kui SEO ettevõte ei ütle teile, kas tegu on sisemise või välise optimeerimisega, siis tõenäoliselt ei ole ta kas professionaal, kus tema "seo" seisneb mõne viite lisamises kataloogi. Niipea kui te püsitasu enam ei maksa, kukub teie leht ära, kuna lingid ühendatakse lahti. Tipptasemel SEO ei seisne viidete lisamises, vaid on põhjalik analüüs ja sisuline tehnika teie kodulehel ja SEO meetmed.

Üldjuhul vajab veebileht ühekordset SEO teenust, mis tähendab ühekordset kulu. Kui te hiljem täiendate kodulehte, siis vajavad ka täiendused SEO teenust, et need paremini Googles nähtavad oleksid. Selles mõttes meie poolt pakutud SEO on üldjuhul ühekordne kui kliendil ei ole püsilepingut, mille alusel teeme lisatöid ka kõikide muudatuste ja täienduste puhul. See on mõistlik.

Meie ei tee ühtegi kodulehte, millele poleks tehtud SEO, kuna see annaks välja vale signaali. Kuid paljud agentuurid teevad kodulehti ilma SEO-ta ja kahjuks ka  suurem enamus Eesti kodulehe tegijad. Paljud kodulehe tellijad arvavad, et neile on SEO tehtud, tegelikult pole nad seda saanud. Eksiarvamus tekib sellest, kui kodulehe tegija kirjutab oma veebilehel, et meie "kodulehed saavutavad ostingumootorites hea nähtavuse ja on otsingumootorisõbralikud". See väide on eksitav, kindlasti ei vasta tõele.

SEO teenus ei saa olla ka odav, kuna selle tegemiseks kulub palju töötunde, eriti kui tegu on tipptasemel teenusega. Seetõttu kui keegi tellib odava SEO, siis ta tegelikult  seda ei saagi nagu vaja. Tipptasemel SEO spetsialisti töötunni hind on kõrge ja kodulehe SEO tähendab projekti, mis on suur ettevõtmine.

SEO töö tasub end kiiresti ära ja pärast seda toodab see tulu  püsivalt, nagu tasuta reklaam. See ongi tasuta, kui teil on SEO tehtud ja teie kodulehe leiab vajadusel üles ka kuude ja aastate pärast. Igal juhul ei vaja te enam püsireklaami. Otsingmootorid annavad veebilehele olulise osa veebiliiklusest, mis moodustub  vähemalt poole teie kodulehe veebiliiklusest, sageli on see 75-protsenti, aga võib ulatuda ka 90-protsendini. Odavam lähenemine pole kindlasti parim lähenemine.

Kindlasti tuleks üle vaadata ettevõtte SEO teenuste nimekiri ja enne otsustamist konsulteerida selle spetsialistiga; sest võimalik, et teie koduleht vajab muuhulgas põhjalikku ümbertegemist, et saavutada kõrgem tase. Otsingumootori optimeerija saab anda teile ülevaate teie kodulehest ja näeb ära suured vead. Kuid põhjalik analüüs toob välja vead ja põhjused, mis pole mitte vähemolulised üha tihedamas konkurentsis.

Kui te tellite SEO tööd tuttavalt, kes on kuskilt midagi lugenud ja pakub ennast välja, siis te tegelikult ei saa kvaliteetset teenust, mis aitab teil tulla esimeseks ja kindlustada positsioone, kuna kvaliteetse SEO puhul töötab meeskond, kuhu kaasatakse erineva ala spetsialistid; seetõttu tuleks eelistada internetiturunduse ettevõtteid; kas just reklaamiagentuure, pigem neid ettevõtteid, kes suudavad teile teha SEO alates nullist võtmed kätte põhimõttel. Oluline on leida firma, kes mõtleb kaasa teie internetiturunduse strateegias, sest muidu raiskate lihtsalt aega ja ressursse.


Bookmark and Share

Kommentaarid: 0

Email again:

Lisa kommentaar