30. okt Otsingumootorite kasutamine ja turupositsioonid

Millised on kõige populaarsemad otsingumootorid ja nende turupositsioon?


Otsingumootorite kasutamine ja positsioonid otsinguturul


Jälgime jätkuvalt otsingumootorite turuosa ja trende ning siinkohal selle aasta comScore andmed ja lisaks allpool Eesti statistika.

Uuring puudutab USA-d, mis otsingumootorite seisukohast on tähtsaim piirkond. comScore andmetel on USA turuliider Google (67,4%), millele järgneb Bing (19,4%) ja kolmandal kohal püsib Yahoo.com.

otsingumootorite kasutamine USA turul - Google, Bing, Yahoo - comScore 2014

Google otsingumootori abil sooritati augustis ligi 12 miljardit päringut, kui samal ajal Bing otsingumootoris tehti 3,4 miljardit otsingut ja Yahoo otsingu abil 1,8 miljardit. Seega 68,6 % Google kasuks, Bing otsingul 27,5 %.

otsingumootorites tehtud päringute võrdlus - Google, Bing, Yahoo, Ask, AOL statistika - comScore
Otsingumootorite abil sooritatud päringud kuus (miljardites).
Allikas: comScore

Kuid Google turuosa maailmas ei ole 67%, vaid suurem veel.

Otsingumootorite kasutamine Eestis


Eestis enim kasutust leidnud otsingumootor on Google. Selle vahendi kasutamine mõnevõrra erineb tegevusvaldkonniti. Google turuosa võib küündida ka 90%.

Ehituses kasutatakse info hankimiseks Googlet (85,7%)

Google - ehituse valdkond - Google 85,7% päringutest

Kõige enam kasutajaid otsinguturul kaotab Neti


Neti statistika:

NETI statistika - TNS Emori interneti lehekülgede külastatavusstatistika mõõtmissüsteem

Allikas: TNS Emori interneti lehekülgede külastatavusstatistika mõõtmissüsteem

Eestlased loobuvad Neti kataloogi kasutamisest (millest oleme ka varem kirjutanud, vaata varasemat postitust: Neti kataloogi allakäigust).

Sõidukite valdkonnas on Google turuliider (75%)

Google - autovaldkond - Google päringuid 75%
Eestis tuntud Auto24 portaali arendatud sõidukite valdkond ja selle kasutamine ei pruugi kaugeltki anda vastuseid inimeste küsimustele, nende vajaduste rahuldamiseks. Eestlased kasutavad ka sõidukite puhul Google otsingumootorit.

Otsingumootorid teie tegevusvaldkonnas?


Väga oluline on välja selgitada milliseid vahendeid kliendid kasutavad teie valdkonna päringute puhul, kuidas nad toimivad küsimuste korral.
  • Kuidas teie arvestate sellega?
  • Kas te olete seal, kus on teie kliendid?
  • Millist otsingut kasutatakse info leidmiseks internetist?

Kuidas brouserid on seotud otsingumootoritega?


Kas teile meenub Google, Bing, Yahoo või mõni teine töövahend, sõltub osalt ka sellest, millist veebilehitsejat te kasutate. Kas te oskate seda seadistada. Näiteks Internet Explorer soovitab vaikimisi Bing otsingumootorit. Kui te kasutate Chrome brouserit, siis on selleks otsingumootoriks esmalt Google. Kas te oskate seda ümber seadistada? Google edu võti Eestis peitub osalt ka selles, et Chrome veebilehitseja sai kasutajate poolt hea vastuvõtu osaliseks, millega kasvas ka Google otsingute turuosa.

2011

Firefox 47% turuosa

Kui 3 aastat tagasi (vrd diagramm üleval, 2011) oli sõltumatu Firefox kõige populaarseim veebilehitseja Eestis, siis nüüd on selleks tõusnud Chrome (vrd diagramm all, 2014).

2014

Chrome 46% turuosa
3 aastat tagasi kasutas Chrome brouserit 19%, siis aastal 2014 on kasutajaid 46%. Chrome tulekuga kaotas kõige enam Firefox, üle 20% kasutajaid! Samal ajal Safari parandas oma positsiooni otsinguturul kolme kordselt.

Otsingumootorite turupositsioonid Eestis


Eestis paikneb esikohal otsingumootor Google.ee, ja teisel kohal on Google.com, Alexa andmetel. Millele järgneb alles 17. kohal Yandex.ru ja 23. kohal (oh üllatust!) on Yahoo.com. Millest see tingitud on? Eestlased kasutavad Yahoo emaili. Kuid otsingute korral siiski Googlet, mis põhjendab ära, miks Yahoo otsing Eestis ei ole levinud. Võibolla ilmaasjata? Sest Yahoo.com top 10 on üsnagi asjatundlik valik ja osalt sama head leiud kui Google otsingutulemus. Tasub proovida! (Ps. Samas on hea teada, et kui keegi soovib infot näiteks Jaapanist, siis Yahoo on omal kohal, kuna on seal turuliider. Yahoo instant sisaldab eesti märksõnade vahel ka rahvusvahelisi termineid, sh märksõnad jaapani keelest?...). Google.ru on Eesti saitide pingereas 26. kohal jäädes alla Vene turuliidrile Yandex. Bing on alles 79. kohal Eestis! Top 100 hulka mahub veel teinegi vene päritolu otsingumootor, milleks on Rambler. Rambler paikneb Eestis 90. kohal ja lõpuks veel ka Ask, mis on 98. kohal.

Kokkuvõtteks, Google ei ole ainult turuliider Eestis, vaid enim kasutatud otsingumootor, - tähtsaim vahend info leidmiseks internetist.

Kommentaarid: 0

Email again:

Lisa kommentaar