29. mai Penguin 2.0 update ja teised Google uuendused

Siinkohal põgus ülevaate Google otsingumootoris mai kuus tehtud muudatustest.

Google Penguin 2.0 update


Ilmselt paljud firmajuhid juba küsivad, mis toimub Googles? Google positsioonid liiguvad nagu "ameerika mäed"! "Kas ma teen midagi valesti?", "Kas ma pean midagi ette võtma?" jt küsimused. Siinkohal põgus ülevaate Google otsingumootoris toimunud muudatustest. Kõige olulisem on aga see, et Google uuendas oma otsingumootori algoritmi põhimõtteid 22. mail, millega viidi sisse Penguin 2.0 update.

Penguin 2.0 ei ole ainus muudatus


Google otsing on tõepoolest radikaalselt muutunud viimaste päevade jooksul, kuid see protsess on nähtavalt toimunud juba mitu kuud.

Mai kuus Google algoritm muutus teadaolevalt vähemalt kolmel korral. 8. mai, 21. mai ja 22. mai, kuid need on siiski tinglikud kuupäevad. Tegelik muudatus ja selle tagajärg ei taandu alati ühele päevale. Enne algoritmi uuendusi toimub testimine, mis juba põhjustab silmnähtavaid muudatusi otsingutulemuse postsioonides. Iga uue valemi põhjal toimub ümberarvestus, mis muudab veebilehtede pingerida. Samuti ei toimu uuendamine samal ajal kõikides keeltes ja mõned muudatused on ka piirkondlikud.

Näiteks Google algoritm arvestab piirkonna iseärasusi, kui mõnes keeles on spämm intensiivsem, siis seda võetakse eraldi arvesse ka valemis, mistõttu see mõjub intensiivsemalt ehk muudab rohkem pingerea tulemust kui mujal. Seda põhimõtet kasutatakse ka uue Penguin 2.0 versiooni puhul. Penguin 2.0 versioon ei ole lihtsalt eelmise versiooni refresh, vaid täiesti uus mudel, mis on sihitud eelkõige spämm-tehnika meetodil optimeeritud kodulehtede kõrvaldamiseks SERP-lehe tulemustest.

Matt Cutts postitas Twitteris teate pärast Penguin 2.0 uuendamist
Pildil: Matt Cutts postitas Twitteris teate pärast Penguin 2.0 uuendamist.

Kui 8. mai muudatus on suunatud vale SEO tehnika vastu, siis näiteks 21. mail uuendas Google otsingutulemuse reastamise põhimõtet, millega soovitakse mitmekesistada top 20 otsingutulemust. Kõige suuremat mõju omab siiski 22. mail tehtud Google Penguin 2.0 update, mis on sihitud eelkõige black hat seo tehnika vastu, sealhulgas "keyword stuffing", "cloaking" ja "link schemes" jt.

Mai kuus toimus pidev muutumine ja hetkel on mõistlik jälgida, kuidas Google uus algoritm Penguin 2.0 reastab otsingutulemuste pingeridu.

On näha, et positisoonid liiguvad ühest äärmusest teise, aga kindlasti ei tuleks sattuda paanikasse, vaid rahulikult ära oodata kuni ümberarvestused lõpetatakse.

Samas tuleks jälgida, mis toimub teie kodulehel ehk milliste märksõnade otsing toob kodulehele veebiliiklust ja millega liiklust enam ei tule. Hetkel on veel vara midagi ette võtta, aga lähipäevade jooksul saate võtta aluseks statistika, mille abil tuleks analüüsida optimeerimist, et vajadusel teha parandused.

Ka paranduste tegemisel on vaja läheneda süsteemselt, et näha, mis on õige ja mis ei ole vajalik. Võtke meiega ühendust, aitame analüüsida, et teha täiendused.

Penguini tagajärg ja tulemus


Siinkohal veebistatistika näited, kuidas Penguin 2.0 mõjutas kodulehe külastatavust.

Ühe puhul paranes veebikülastatavus silmnähtavalt - poole võrra, teisel juhul jääb koduleht ilma veebikülastajatest.    

Penguin 2.0 tulemusel parenes veebikülastatvus
Penguin uuenduse tulemusel  oluliselt paranes veebikülastatavus. Saidil läheb väga hästi. (joonisel "E" - esmaspäev). Ps. Saidil on nädalavahetustel märgatav külastatavuse langus, mida ei põhjustanud 8. mai nn "Phantom". Järgneval perioodil kasvab nädalavahetuse statistika tasemele, mis varem oli vaid tööpäevadel.


Panguin 2.0 tagajärjel veebikülastatavus vähenes
Penguin kahandas veebikülastatavust. Võib kindlalt väita, et enne läks paremini. (joonisel "P" - pühapäev).


Huvi korral loe lisaks: otsingumootoridBookmark and Share

Kommentaarid: 0

Email again:

Lisa kommentaar