01. okt Sotsiaalmeedia turundus ei ole massturundus

Miks massturundus ei tööta sotsiaalmeedia turunduse veebilehel?

Google prognoos aastaks 2015 videoklippis märgiti ühe punktina sotsiaalmeedia turundust, kuid mitte massturundust! Selles ei räägitud sõnagi ka Facebookist või mõnest teisest portaalist, kuid rõhutati, et suurem osa reklaamist saab olema sotsiaalne.

Võttes arvesse Google mastaape, siis võib jääda mulje, et Google uus nägemus on muuta sotsiaalmeedia turundus massturunduseks. Kui see tõesti nii on, siis saab see ülesanne olema üks äärmiselt raskesti teostatav, sest sotsiaalmeedia põhineb suhetel. Kuidas aga suhete puhul muuta inimeste mõtteviisi ja luua seejuures sobiv tehnoloogia massturunduseks, - raske ette kujutada. Aga saab näha, mis Google välja mõtleb.

Sotsiaalmeedia turundus ei ole massturundus


Sotsiaalmeediat on iseloomustatud kui suhtlemist üksikisikute vahel. Kus platvormi kasutajad on ära õppinud selle võimalused ja suhtlevad isekeskis, ja kuidas sinna vahele massturundus haaakub, ei tea!? Ei haakugi suurt.

Siinkohal sotsiaalmeedia turunduse näide top 2 näol, numbrid räägivad iseenese eest. Esikoha videoklipil vaatamisi 1,5 miljonit, kuid jagatud Facebookis vaid 21 000 korda! See on vaid 1,4 %!

most viral brands top 2 fragment sotsiaalmeedia turundus


Fragment pildist Most viral Brands of 2010 (ps. väga suur pilt!)

Edukad sotsiaalmeedia turunduse juhid on kindlasti need, kes mõistavad kuidas luua suhteid, arendada suhteid ja säilitada suhteid. Kes on aru saanud, et sotsiaalmeedia turundus on eelkõige aidata arendada SOTSIAALSEID suhteid inimeste vahel.

Massturunduse fookus on enesekekskne ja väljaspool inimeste suhteid. Seetõttu massturundus ei tööta sotsiaalmeedia veebilehel, aga mine tea, äkki Google insenerid tulevad välja uue ja rabava tehnoloogiaga, "seksikaga" nagu nad ise seda rõhutasid.


Uuelt kodulehelt leiate täpsemat infot meie teenuste kohta
ning saate tutvuda tehtud töödega.
Vaata edasi siit: www.interneti-turundus.org


Lisaks lugemist:

 

Kommentaarid: 0

Email again:

Lisa kommentaar